Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Památky UNESCO budou celé příští léto v televizi

Památky UNESCO budou celé příští léto v televizi
Každoroční příspěvek Kraje Vysočina městům s památkami UNESCO - Telči, Třebíči a Žďáru nad Sázavou bude v letošním roce použit na technologickou přípravu prezentace a propagace v rámci systému Panorama. "Jedná se o vysílací program České televize, který nabízí pohledy panoramatických kamer z různých oblastí naší republiky, on-line záběry na trojici vysočinských TOP památek budou přenášeny celoročně na dalších vyhledávaných webových nebo teletextových adresách," upřesnil radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd. Dotace, kterou musí ještě začátkem listopadu schválit krajské zastupitelstvo, pomůže městům pokrýt téměř všechny náklady na pronájmem technologie, instalací, připojení na internet a také na zajištění celoročního provozu. Na účet každému z měst kraj pošle 260 tisíc korun.
 

 
 

Města UNESCO by díky krajské podpoře mohla být prezentována v letním období od 1. května do 31. října  ve vysílací době programu ČT2 každý den v rámci programu PANORAMA, dále na internetovém portálu www.holidayinfo.cz, na evropském internetovém portálu www.feratel.com, na webových portálech Vysočina Tourism, sdružení České dědictví UNESCO i na internetových stránkách jednotlivých měst, nabízí se prezentace na teletextu České televize, strana 680.

 

S propagační aktivitou přes systém PANORAMA přišlo město Telč, které má už nyní jasno, kde bude umístěna kamera tak, aby byl záběr na historické jádro města ideální. "Ideální by byla věž, ze které je krásný pohled na celé náměstí, ale poslední slovo budou mít určitě technici," prozradila místostarostka Telče Hana Müllerová s tím, že i ostatní města UNESCO, která se do projektu zapojila, najdou ideální polohu pro snímání panoramatickou kamerou. „Tímto systémem chceme snímat Židovskou čtvrť a baziliku  sv. Prokopa, jedním pohledů bodů bude určitě městská věž u kostela sv. Martina a o dalších místech se vedou jednání s vlastníky nemovitostí,“ uvedla Marie Černá, místostarostka Třebíče. Třetí památkou UNESCO, které se nabídka týká, je Zelená Hora ve Žďáře nad Sázavou.

 

"Vyhledávání méně tradičních propagačních aktivit má své výhody. S ohledem na rozpočty měst kraj nabízí téměř stoprocentní podporu této pilotní aktivity a navíc bude využíván divácky atraktivního nástroj na veřejnoprávní televizi. Přidanou hodnotou je také posílení bezpečnosti v okolí památek, neboť kamery zaznamenají on-line i běžný denní ruch v jejich okolí," upozorňuje Tomáš Škaryd.

 

Města UNESCO ve vysílání PANORAMA

1. května - 31. října 2012, ČT 2, pondělí - neděle, 7:00 - 7:55

 

Vysočina svým městům zapsaným na seznam UNESCO přispívá na prezentaci a ochranu těchto památek od roku 2003. V letech 2003 - 2008 dostala města vždy po jednom milionu korun, v roce 2009 dostala jednotlivě částku 350 tisíc korun, minulý rok pak 300 tisíc na natočení prezentačních filmů.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.10.2011 / 18.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze