Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sociální služby na Vysočině otevřely dveře

Sociální služby na Vysočině otevřely dveře
Uplynulý týden byl významný pro všechny poskytovatele sociálních služeb v České republice. Konal se totiž „Týden sociálních služeb“ a všechny organizace poskytující sociální služby tak měly příležitost ukázat široké veřejnosti prospěšnost svojí činnosti. Ani na Vysočině tomu nebylo jinak a do akce se zapojily všechny příspěvkové organizace Kraje Vysočina. Mezi 21 příspěvkovými organizacemi je 11 domovů pro seniory, 9 domovů pro osoby se zdravotním postižením a 1 Psychocentrum, manželská a rodinná poradna.
 

 
 

Již přirozenou součástí Týdne sociálních služeb je pořádání dnů otevřených dveří v zařízení sociálních služeb, přičemž v některých organizacích to bylo i více dní, či dokonce celý týden. V těchto dnech tak měla široká veřejnost příležitost podívat se za zdi těchto organizací a zjistit, jak se v takových organizacích žije.

 

Většina příspěvkových organizací Kraje Vysočina se však nespokojila pouze se dnem otevřených dveří, ale mnozí si připravili velmi zajímavé aktivity, na kterých dokazovali, že žít v těchto organizacích není jen útrpným čekáním. V rozsáhlém výčtu aktivit těchto organizací tak nechyběly výstavy, ukázky činnosti spojené s prodejem vlastních výrobků, kulturní vystoupení uživatelů těchto služeb, sportovní hry a turnaje, besedy, trénování paměti, setkávání s dětmi a ostatními organizacemi poskytujícími sociální služby, semináře, kongresy a další neméně zajímavé akce.

 

Hlavním cílem organizátorů tak bylo přiblížit laické i odborné veřejnosti sociální služby, ukázat na jejich potřebnost a nezastupitelnost.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.10.2011 / 17.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze