Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nad Jihlavou kroužila stovka draků

Nad Jihlavou kroužila stovka draků
Sdružení „Slunce“ společně s Krajem Vysočina uspořádalo v sobotu 15. října na vrchu Skalka v Jihlavě čtvrtý ročník drakiády. Na jednom z nejvyšších kopců v krajském městě se vznesla do vzduchu stovka draků. Pro drakovodiče byly připraveny hned tři soutěže. Nejzajímavější soutěž o nejdelší ocas draka vyhrála Kateřina Waniová, její drak měl ocas dlouhý přes jedenáct metrů. Druhou soutěž o nejhezčího draka Vysočiny vyhrál Vojtěch Jozífek a cenu o nejoriginálnějšího draka si odnesla Denisa Neprašová.
 

 
 

Příjemné podzimní počasí přilákalo o říjnovém víkendu na vrch Skalka přes tři sta rodičů s dětmi. Do vzduchu vypustili drakovodiči stovku draků, ať už ručně vyrobené či zakoupené. Pro nejmenší návštěvníky byly připraveny mimo jiné i další aktivity, jako bylo například skákání v pytli nebo hod bramborou na cíl. Zázemím pro rodiny s dětmi byl krajský promo stan, ve kterém bylo připraveno občerstvení v podobě teplých nápojů.

 

„Sdružení se snaží organizovat obdobné akce, při kterých se lidé odreagují a užijí si svůj volný čas ve společnosti jiných lidí. Našim cílem je především mladé lidi povzbudit k navazování nových kontaktů, které mohou přerůst i za hranice regionu nebo státu,“ okomentovala Alena Mikulíková ze sdružení „Slunce“.

 

 

Nad Jihlavou kroužila stovka draků

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.10.2011 / 17.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze