Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina podporujeme kvalitu života

Vysočina podporujeme kvalitu života
Sociální služby se v jakékoli podobě dotýkají každého z nás. Tyto služby jsou poskytovány jednotlivcům, rodinám i skupinám obyvatel, nejčastěji seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením. Pomáhají lidem žít běžný život - mohou pracovat, nakupovat, navštěvovat školy, aktivně trávit volný čas, starat se sami o sebe a o svou domácnost. Týden sociálních služeb přiblíží zájemcům činnost organizací působících v této oblasti. Akci, kterou v celé republice vyhlásila po třetí Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, se uskuteční od 10. do 16. října 2011.
 

 
 

Při dnech otevřených dveří mohou zájemci navštívit například všechny domovy pro seniory a ústavy sociální péče zřizované Krajem Vysočina. Setkání organizují i oblastní charity a další zařízení sociální péče, které jsou zřizovány obcemi a městy. V rámci sociálních služeb se představí i celá řada nízkoprahových center pro děti a mládeže. Děti z denních a týdenních stacionářů předvedou své dovednosti např. při výrobě keramiky.

 

„Sociální služby v Kraji Vysočina umožňují zachování co nejvyšší kvality a důstojnosti života uživatelů. V kraji  působí více než 143 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 70 tisícům klientům. Pracují zde tisíce zaměstnanců, kteří pomáhají řešit jejich nepříznivou sociální situaci formou, která zaručuje zachování lidské důstojnosti, ctí individuální potřeby a posiluje schopnost začleňování do společnosti v přirozeném sociálním prostředí,“ okomentoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

Týden sociálních služeb v ČR se letos koná pod heslem "Podporujeme kvalitu života".

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.10.2011 / 11.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze