Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropské peníze pomohly k rekonstrukci dalších kilometrů silnice z Jihlavy do Pelhřimova

Evropské peníze pomohly k rekonstrukci dalších kilometrů silnice z Jihlavy do Pelhřimova
Páteřní krajská silnice II/602 z Jihlavy do Pelhřimova prošla od loňského podzimu ve třech úsecích zásadní modernizací. Po loňské úpravě úseku u Vyskytné (s označením 4. etapa), jsou nyní po dokončení také úseky u obce Strměchy (6. etapa) a Dušejov (3. etapa). Celkem téměř osm kilometrů nových povrchů a jeden generálně rekonstruovaný a zvýšený most přijdou na téměř 200 miliónů korun. S úhradou nákladů projektu s názvem „II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 3. stavba“ pomůže Kraji Vysočina Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

Zásadní technickou změnou prošel v rámci aktuálních silničních staveb na II/602 most ev. č. 602-047 přes Kladinský potok. "Původní most musel být zcela zdemolován, na jeho místě dnes stojí nový most o jednom poli. Nosná konstrukce je tvořena monolitickou železobetonovou deskou uloženou pomocí vrubových kloubů na spodní stavbu. Volná šířka nového mostu je 9,50 metru, původní byla 7,52 metru. Niveleta vozovky na mostě se oproti původnímu stavu zvedla cca o 1,2 metru. To ocení řidiči především v zimě, zmizelo totiž nepříjemné prudké klesání a stoupání. Most je nyní bezpečnější," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Připomněl, že na rekonstruovaných úsecích je nyní silnice rozšířena z původních šířek odpovídajících většinou 7,5 metru na šíři 9,5 metru.

 

 II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba - rekonstruované úseky 2010 - 2011:

4. etapa – úsek u obce  Vyskytná - cca 2,4  km

3. etapa – úsek u obce Dušejov cca 2,7 km

6. etapa – úsek u obce Strměchy cca 2,7 km

 

Modernizace krajské komunikace II/602 bude pokračovat i v příštím roce. "Řada přijde na úsek od křižovatky s II/406 do Dušejova včetně přestavby nebezpečné křižovatky silnic II/602, II/406 na okružní. Nový povrch bude mít také úsek Dušejov – Vyskytná a úsek cca 1,5 kilometru za obcí Strměchy ve směru na Pelhřimov," doplňuje Libor Joukl.

 

Další plánované modernizace II/602, rekonstruované úseky 2012:

6.stavba: zbývající úseky mezi Jihlavou a Pelhřimovem  (od křižovatky  s II/406 do Dušejova včetně přestavby křižovatky  II/602 s II/406 na okružní, zbývající úsek mezi Dušejovem a Vyskytnou, úsek cca 1,5 km za obcí Strměchy ve směru na Pelhřimov

 

ve fázi projektové přípravy k územnímu řízení:

4. stavba: od křižovatky s D1 (exit Velké Meziříčí – východ) na křižovatku s II/390 (přes obce Jabloňov a Ruda)

7. stavba: od křižovatky s II/351 - za obec Stránecká Zhoř (přes obce Řehořov, Měřín, Stránecká Zhoř)

Silnice II/602 je často využívána jako objízdná trasa dálnice D1, kterou na území Kraje Vysočina přesně kopíruje. Stává se tak často vítanou alternativou pro řidiče nákladních vozů, kteří se chtějí vyhnout mýtným branám. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2011 / 6.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze