Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Společný seminář a studijní návštěva zástupců kraje v Nizozemsku

eCitizen - Flevoland
V září 2011 se ve Flevolandu (Nizozemsko) uskutečnil v pořadí již šestý mezinárodní seminář a studijní návštěva projektu eCitizen II.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 20. do 23. září se v nizozemském regionu Flevoland konal další projektový mezinárodní workshop a studijní návštěva - seminář se konal jak v hlavním městě Nizozemska, Amsterdamu, tak v největším městě provincie Flevoland, Almere. Hlavním tématem semináře byly nové výzvy v oblasti technologií a zadávání veřejných zakázek - jak dosáhnout větší efektivity s menšími náklady.
V průběhu semináře byly prezentovány zajímavé projekty zástupců města Amsterdam (Towards a Smart & Open Amsterdam city), příklady fungování samosprávy v provincii Flevoland (eGovernment in Holland and the Flevoland city of Dronten), problematika eParticipace v Almere (eParticipation in the dual political system of the Flevoland city Almere) a další.Proběhlo i další zasedání lokálních koordinátorů, meetingu se zúčastnila Martina Rojková, která současně prezentovala v rámci středečního bloku zkušenosti Kraje Vysočina a případovou studii z oblasti veřejných zakázek a problematiky tzv. pre-commercial procurementu. V rámci prezentace výsledků komponenty 4 všem projektovým partnerům a účastníkům semináře připravili členové této komponenty příspěvky zaměřené na dosavadní zkušenosti s implementací nástrojů eParticipace - průběh implementace v Kraji Vysočina popsal Kamil Talavašek a zároveň předvedl online ukázku systému Váš názor, který byl inspirován finským modelem Valma. Tato prezentace sklidila velký ohlas ze stran partnerů projektu - přenositelnost výsledků implementace v Kraji Vysočina do dalších regionů bude předmětem návazných jednání. Zástupce Lead partnera, Kristina Reinsalu, připravila blok věnovaný Online Manuálu, který bude finálním výstupem projektu eCitizen II - předmětem práce v diskuzních skupinách byla zejména nová struktura Online Manuálu, finalizace technického řešení bude zajištěna Lead partnerem projektu.

 

eCitizen II - Flevoland 9/2911

Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 5.10.2011 / 5.10.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze