Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do práce a do škol bez aut jsme letos zdolali téměř tři tisíce kilometrů

Evropský týden mobility
V měsíci záři vyhlásil Kraj Vysočina třetí ročník akce k Evropskému týdnu mobility "Do práce a do škol bez aut". Akce se konala 22. září a celkem se jí zúčastnilo 840 osob z úřadů, příspěvkových organizací, neziskových organizací a škol. Účastníci měli možnost do práce nebo do školy jet na kole, jít pěšky nebo využít hromadnou dopravu. Celkem bylo takto registrovanými osobami zdoláno 2 685 km.
 

 
 

Výzvy k absolvování cesty do práce bez nutnosti osobního vozu se zúčastnili jak jednotlivci, tak celé kolektivy – např. obec  Černovice, MŠ a ZŠ Kamenice, Magistrát města Jihlavy, Domovy pro seniory z Třebíče a Telče, Domov ve Věži, ZŠ T. G. Masaryka v Moravských Budějovicích, Chaloupky o.p.s. a mnoho dalších. Za největší výkon v kategorii „kolo“ bude oceněn  Vojtěch Špička z Gymnázia v Pelhřimově. Ze Sezimova Ústí do Pelhřimova a zpět urazil 100 km. Nejdelší registrovanou pěší trasou byla 14 km dlouhá cesta z Velkého Beranova do Jihlavy a zpět. Účastníci, kteří v kategoriích „pěšky“ a „na kole“ zdolali největší počet kilometrů, budou oceněni sportovním batohem Kraje Vysočina.

 

„Všem účastníkům patří dík za to, že se do akce zapojili a vyjádřili tak  podporu dopravě šetrné k životního prostředí,“ řekl Martin Hyský, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a jen pro úplnost doplňuje, že v loňském roce se do této akce zapojilo 149 lidí, kteří celkem zdolali zdravě 2684,2 km.

 

  • Dana Kratochvílová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina 
    tel.:      564 602 586

    e-mail:  kratochvilova.d@kr-vysocina.cz

 

Do práce a do škol bez aut jsme letos zdolali téměř tři tisíce kilometrů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2011 / 5.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze