Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské nemocnice jsou v polovině roku v dobré finanční kondici

Ilustrační foto
Pololetní hospodaření krajských nemocnic na Vysočině vypadá zatím velice pozitivně. Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč vykazují několikamilionový zisk. Nemocnice Jihlava hospodaří bez jakékoli mimořádné krajské dotace s milionovou ztrátou. V červených číslech skončilo pololetní hospodaření v Nemocnici Havlíčkův Brod a Nové Město na Moravě. "Vzhledem k tomu, že má vývoj hospodaření nemocnic, podle našich sledování, tendenci se s koncem roku vylepšovat, nebojím se vážných hospodářských propadů. Všechny nemocnice jsou řízeny velice odpovědně a jejich rozpočty jsou nastaveny reálně," uvádí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Hejtmanův optimismus je podložen i statistickými čísly. V polovině roku 2009 vykazovalo hospodaření všech zdravotnických zařízení vč. nemocnic na Vysočině ztrátu téměř 27 milionů korun, loni ve stejný čas se propadlo jejich hospodaření až na téměř 80 milionů korun. Letošní souhrnné hospodaření je po dlouhé době v černých číslech a vykazuje zisk ve výši více než tři miliony korun. Za dobrými výsledky hospodaření je například i úspora související se společnými nákupy léčiv, materiálů i energií.

 

Jiří Běhounek se už na přelomu roku nechal slyšet, že krajské nemocnice nemohou v letošním roce počítat s žádnou mimořádnou dotací od zřizovatele. "Poté, co jsme mezi pět nemocnic rozdělili v závěru roku více než 100 milionů korun na úhradu všech pohledávek po lhůtě splatnosti, měly všechny stejné startovní podmínky k dosažení vyrovnaného hospodaření. Všichni dokázali významným způsobem hospodaření zlepšit, podle mého názoru budou všechny rozpočty na konci roku vyrovnané. Rok 2012 bude horší. Stále je třeba počítat s tím, že lékaři budou chtít zvýšit platy, zatíží nás změna sazby DPH a nevyhneme se řešení havarijních stavů," uzavírá hejtman Jiří Běhounek. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2011 / 27.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze