Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Tisíce sokolů ponesou o víkendu svá poselství

Tisíce sokolů ponesou o víkendu svá poselství
Už o víkendu odstartuje po celé České republice Sletová štafeta 2011. Štafeta zahájí přípravy oslav 150 let od založení Sokola a uspořádání XV. Všesokolského sletu, který se uskuteční v roce 2012. Ne jinak tomu bude i na Vysočině, kde bude oslavy hostit město Třebíč. Poselství urazí od pátku do neděle celkem 4 102 km, na Vysočině činí délka trasy 130 km.
 

 
 

Cílem štafety je osobní doručení sletových poselství ze sídel sokolských žup do ústředí Sokola v Praze – Tyršova domu, a to za jediný víkend. Donesená poselství se uloží do  vzducholodě, která je doručí prezidentu České republiky, který převzal nad oslavami 150. výročí založení Sokola záštitu.

 

V Kraji Vysočina bude slavnosti hostit město Třebíč. Karlovo náměstí ožije v sobotu 24. září od deseti hodin přehlídkou sokolských sportovních a kulturních aktivit. Především pro dětské diváky bude připraven skákací hrad, trampolíny a další sportovní vyžití. To vše díky sokolským dobrovolníkům a podpoře Města Třebíč a Kraje Vysočina.

 

Sokol je se svou stopadesátiletou historií nejstarší fungující organizací v novodobé historii České republiky. Měl významnou roli nejen při vzniku samostatného Československého státu, ale výrazně ovlivňoval další rozvoj celé společnosti. V současné době Česká obec sokolská sdružuje okolo 180 tisíc členů v 1 145 jednotách v celé České republice. Výročí 150 let od založení Sokola bude svátkem nejen pro členy sokolských jednot, ale pro všechny obyvatele České republiky.

 

Poznámka:

 

První kurýři vyběhnou z nejvzdálenějších žup už v pátek 23. září, na Vysočinu se štafeta dostane v sobotu 24. září v 11 hod., kdy ji převezme Sokolská župa plukovníka Švece od sousední župy Pernštejnské z Jihomoravského kraje. Štafeta doputuje do Třebíče na slavnostní program, odkud bude vypravena na další cestu přes území Kraje Vysočina a v 15 hod. předána Sokolské župě Havlíčkově. V její režii štafeta přenocuje v Sokolském domě v Havlíčkově Brodě a v neděli 25. září bude v 11 hod. předána v Golčově Jeníkově do Středočeského kraje zástupcům župy Tyršovy.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.9.2011 / 22.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze