Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Střední technické školy dostanou další prostředky pro výuková pracoviště. Tentokrát na moderní měření

Střední technické školy dostanou další prostředky pro výuková pracoviště. Tenkrát na moderní měření
Téměř deset miliónů korun uvolní během dvou let Kraj Vysočina na vybavení čtyř pracovišť pro moderní měření na středních školách. Ještě letos tak bude pro Střední průmyslovou školu Třebíč a Střední školu technikou Žďár nad Sázavou pořízeno nové vybavení měřících laboratoří. "Kromě moderních souřadnicových 3D měřících strojů, které budou základem učeben dojde i na obnovu licencí softwaru pro přípravu a zpracování dat na PC stanicích, mezi pořizovanými položkami figurují i tvrdoměry, přenosné drsnoměry nebo ultrazvukový defektoskop," vyjmenovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Specializovaná pracoviště pro vzdělávání v oblasti přesného měření a kontroly ve strojírenství bude v každé škole navštěvovat 200 - 300 studentů vybraných oborů průměrně 60 - 100 hodin ročně. V roce 2012 budou obdobnou technologií vybaveny laboratoře také na Střední škole technické Jihlava a na Střední průmyslové škole a SOU Pelhřimov. Postupně se tak rozvíjí síť pracovišť, která budou plnit funkce regionálních techniky zaměřených center. "Vzhledem k tomu, že plnohodnotné zabezpečení strojového vybavení na úrovní nejmodernější výrobní techniky používané ve firmách  a jeho trvalá obnova je finančně náročná, budou do škol zajištěny základní přístroje s tím, že zapracování na konkrétních strojích, případně i část praxe žáků během studia, budou zajištěny samotnými firmami, které projevily zájem," upřesnila Marie Kružíková.

 

Kraj Vysočina má s vybavováním vybraných speciálních pracovišť dobré zkušenosti. V minulých letech byl ze strany škol pozitivně hodnocen program CNC výuková pracoviště a Učebny mechatroniky. Na tyto dva úspěšné projekty kraj v minulých šesti letech vyčlenil 32 milionů korun.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.9.2011 / 20.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze