Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut
Kraj Vysočina se v tomto týdnu zapojuje do kampaní Evropský týden mobility (16. do 22. září) a Evropský den bez aut (22. září), které se zaměřují na propagaci bezpečných a ekologicky šetrných způsobů dopravy. Kampaně jsou koordinovány Ministerstvem životního prostředí, celostátním tématem je letos Alternativní doprava. Zdravý Kraj Vysočina se ke kampani připojuje výzvou „Do práce a do škol bez aut“.
 

 
 

Výzva je namířena do úřadů, krajských příspěvkových organizací, škol a dalších subjektů, které spolupracují v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina. Zájemci, kteří projevili chuť přihlásit se k výzvě, mají možnost nahlásit koordinátorce projektu svou účast a předpokládaný počet kilometrů, které 22. září  ujdou pěšky nebo ujedou na kole nebo veřejnou hromadnou dopravou. „K výzvě se hlásí jednotlivci - zatím se přihlásilo 106 účastníků, kteří 22. září urazí pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou předpokládaných 1043,5 km, i celé kolektivy a města – např. Černovice, MŠ a ZŠ Kamenice, Magistrát města Jihlavy, Domovy pro seniory z Třebíče a Telče a mnoho dalších. Konečný počet účastníků a počet kilometrů budeme znát až po samotném zakončení akce.

 

Další aktivity k Evropskému týdnu mobility na Vysočině budou probíhat např. v Jihlavě a Třebíči.

22. září bude připraven bohatý program v areálu letního kina Heulos v Jihlavě i akce „Přijeďte na úřad na kole a vyměňte si parkovací místo s primátorem“. V Třebíči bude v tento den připraven tematický program na Karlově náměstí a Městská hromadná doprava bude zdarma.

 

 • Více informací:
  Dana Kratochvílová
  Koordinátorka aktivit 
  odbor regionálního rozvoje
  Kraj Vysočina
   tel.: 564 602 586
  mail: kratochvilova.d@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.9.2011 / 20.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze