Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pojďte s námi do lesa. Třeba na Křemešník

Pojďte s námi do lesa. Třeba na Křemešník
Rok 2011 byl vyhlášen Organizací spojených národů Mezinárodním rokem lesů s cílem zvýšit povědomí a posílit trvale udržitelné obhospodařování lesů, ochranu přírody a trvale udržitelný vývoj všech typů lesů k užitku současných i budoucích generací. Podobný cíl si předsevzala i akce v okolí hájovny Korce pod Křemešníkem s názvem „Pojďte s námi do lesa“. Spolupořadatelé této akce – město Pelhřimov a Městská správa lesů Pelhřimov s.r.o. ve spolupráci s Krajským úřadem Kraje Vysočina zde už v pátek 16. září přibližně 140 dětem formou lesní pedagogiky ukázaly jak v lese šetrně hospodařit, jak se bránit škůdcům v lese, pozornost byla věnována např. i myslivosti.
 

 
 

V sobotu 17. září byla prezentační akce zaměřená na širokou veřejnost. „Jsem rád, že Kraj Vysočina právě tuto akci finančně podpořil. Lesy jsou pro náš region velice důležité a Mezinárodní rok lesů je příležitostí, jak jej přiblížit nejen dětem, ale i dospělým,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se sobotní akce zúčastnil, kdy vyzdvihl a ocenil práci lesníků. Návštěvníci si tento den mohli prohlédnou současnou lesní techniku, historické motorové pily, stromolezectví, práci koní v lese. Velký zájem vzbudila např. laserová střelnice či lesní pedagogika.

Tyto dny byly zároveň oslavou 20. výročí znovuobnovení péče o historický lesní majetek města Pelhřimova vlastní organizací – Městskou správou lesů Pelhřimov s.r.o.

 

 

 • Více informací:
  Jiří Bartoš
  odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
  Kraj Vysočina
  tel.: 564 602 264
  email: bartos.j@kr-vysocina.cz

 

 

Pojďte s námi do lesa. Třeba na Křemešník

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.9.2011 / 20.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze