Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj spustí další kolo Programu prevence dětských úrazů

Kraj spustí další kolo Programu prevence dětských úrazů
Úspěšný projekt, který byl poprvé spuštěn v předešlém školním roce 2010/2011, má za cíl snižovat počet dětských úrazů a naučit děti správnému chování při vzniku těchto situací. Kraj Vysočina přiblíží žákům zdravotní problematiku formou besed, soutěží či rozdáváním materiálů s danou tematikou. Hlavní cílovou skupinou je, stejně jako v minulém roce, první stupeň základních škol, konkrétně však žáci třetího ročníků. Kraj předpokládá zapojení většiny základních škol z celé Vysočiny a na realizaci projektu vyčlení odbor zdravotnictví po schválení ze svého rozpočtu 450 tis. Kč.
 

 
 

Vysočina spustí v následujícím školním roce 2011/2012 další pokračovaní úspěšného Programu prevence dětských úrazů, do kterého se v minulém školním roce zapojilo 68 základních škol z celého kraje. Školským zařízením je v průběhu roku nabízeno několik možností, jak žáky prvního stupně, především pak třetí ročníky, aktivně zapojit do výuky základů poskytování laické první pomoci. Součástí projektu jsou i navazující přednášky se zaměřením na učitele prvních stupňů základních škol. 

 

„Celý proces začlenění základů první pomoci do podvědomí dětí je pozvolný. V průběhu školního roku jsou jim postupně rozdávány školní pomůcky s danou tematikou, jako jsou například záložky nebo různé kartičky s obrázky a říkadly. Cílem je především snížit počet dětských úrazů, naučit děti správnému chování, jednání a odpovědnosti v prevenci úrazů, zvýšit úroveň informovanosti dětí, jejich rodičů a učitelů,“ okomentovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 30.8.2011 / 30.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze