Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zástupci Kraje Vysočina navštívili pilotní aktivitu projektu DE-LAN ve Walesu

Zástupci Kraje Vysočina navštívili pilotní aktivitu projektu DE-LAN ve Walesu
Ve dnech 24. a 25. srpna se zástupci Pracovní skupiny elektronické bezpečnosti zúčastnili návštěvy pilotní aktivity projektu DE-LAN ve Walesu. Kromě zástupců krajského úřadu se návštěvy zúčastnil zástupce Vyšší policejní školy v Jihlavě a Státní zástupce.
 

 
 

DE-LAN

 

 

 

 

 

Ve dnech 24. a 25. srpna se zástupci Pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, zřízené při Krajském úřadě Kraje Vysočina, zúčastnili návštěvy pilotní aktivity projektu DE-LAN ve Walesu. Kromě zástupců krajského úřadu se návštěvy zúčastnil zástupce Vyšší policejní školy v Jihlavě a Státní zástupce.

Účastníci se seznámili s projektem eCrime Wales, který v regionu Wales funguje již řadu let. Také zde působí pracovní skupina a nyní tento projekt spolupracuje s pilotní aktivitou projektu DE-LAN.  Dále navštívili mezinárodní datové centrum British Telecom, kde měli možnost vidět jejich bezpečnostní opatření.

Druhý den návštěvy byl zaměřen na práci policie a elektronickou bezpečnost. Nejprve zástupci pracovní skupiny navštívili odbor informační kriminality waleské policie a  poté byli seznámeni s preventivním programem pro žáky škol zaměřeným mimo jiné na elektronickou bezpečnost. Na závěr účastníci navštívili společnost  CASSIDIAN jejíž zástupce je členem pracovní skupiny projektu eCrime Wales. Tato společnost se zabývá elektronickou bezpečností a je členem International Cyber Security Protection Alliance.

Návštěvu Walesu hodnotí účastníci velmi pozitivně, byli navázány nové kontakty a následovat bude prezentace výstupů na Setkání pracovní skupiny k elektronické bezpečnosti a na Setkání informatiků jednotlivých krajů ČR. Užší spolupráce s partnery z Walesu v oblasti el. bezpečnosti a spolupráce na zefektivnění práce v rámci pracovní skupiny bude pokračovat i nadále.

 

 

 

Wales - 2011/08

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2011 / 30.8.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze