Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Jihlava v novém kabátě

Nemocnice Jihlava v novém kabátě
Nemocnici Jihlava čeká velká změna. Ve spolupráci s jihlavskou Vyšší odbornou školou grafickou a Střední uměleckou školou grafickou (VOŠG a SUŠG Jihlava) uvede v život zcela nový vizuální styl, a to včetně nového loga. Jednotnou vizáž budou mít všechny nemocniční dokumenty (dopisy, prezentace, propagační materiály aj.), podpisy emailových zpráv, pozadí ploch počítačů, vzhled spořičů monitorů, vizitky, orientační systém, propagační materiály, webové stránky atd. Jedním z prvních materiálů, na kterém se nové logo objeví, budou vizitky vedoucích pracovníků nemocnice.
 

 
 

Využívání jednotné prezentace přispěje k jednotnějšímu působení nemocnice navenek. „Doufám, že naši pracovníci budou tuto jednotnou prezentaci aktivně a výhradně využívat. Dosud byl jednotný styl používán jen v některých případech, například na dokumentech. Nyní bychom rádi jednotnou prezentaci naší nemocnice, tzv. corporate identity, posílili,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Lukáš Velev a dodal: „Možná to někomu připadá nedůležité, ale i tak zdánlivé maličkosti pomáhají k identifikaci organizace a tvoří o ní povědomí.“

 

Prvním krokem k jednotnému vizuálnímu stylu bylo vytvoření nového loga. To bylo vybráno z pěti desítek návrhů studentů 4. ročníku SUŠG Jihlava, kteří v rámci pololetní klauzurní práce dostali nelehký úkol: vytvořit pro Nemocnici Jihlava nový logotyp a corporate identity. „Zvítězilo logo Kristýny Slezákové, studentky 4. A,“ zveřejnila jméno vítězky Kateřina Hrubá, vyučující VOŠG a SUŠG Jihlava. Celková corporate identity nemocnice pak bude mixem komponentů z několika prací studentů.  Druhým úkolem, který studenti zpracovávali, tentokrát již v rámci maturitní práce na závěr školního roku 2010/2011, bylo navržení orientačního (navigačního) systému pro nemocnici. „Definitivní verze orientačního systému nemocnice bude zřejmě opět směsicí nápadů studentů,“ shrnula výsledek tvorby studentů Kateřina Hrubá. „Studenti i učitelé udělali velký kus práce. Patří jim upřímné poděkování,“ sdělil ředitel nemocnice Lukáš Velev.

 

Nemocnice má v plánu zavést jednotný vizuální styl nejpozději do konce roku 2011. Během následujících měsíců se tedy bude veřejnost setkávat jak se starým, tak i s novým vizuálním stylem nemocnice.

 

Převzato z: www.nemji.cz

 • více informací:
  Veronika Pysková
  tisková mluvčí
  Nemocnice Jihlava
  tel.: 603 839 575
  mail: pyskovav@nemji.cz

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 30.8.2011 / 30.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze