Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zlatou uličku v Praze budou zdobit sochy od studentů z Vysočiny

Zlatou uličku v Praze budou zdobit sochy od studentů z Vysočiny
Zlatou uličku na Pražském hradě budou od září zdobit i tři sochařská díla studentů Akademie - Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ve Světlé nad Sázavou. Správa Pražského hradu má zájem umístit do blízkosti šestnácti dochovaných domků díla Hostinský, Barokní střevíc a Klobouk podle návrhu akademického sochaře a vedoucího světelského ateliéru kamenosochařské tvorby Ladislava Sorokáče.
 

 
 

Čtveřice studentů světelského oboru kamenosochař už má první záseky do hořického pískovce za sebou. "Základní obrysy dostal kámen ještě na Vysočině. Díla budou převezena do Prahy a dokončena ale až v září na sochařském sympoziu, které bude hostit renesanční Míčovna uprostřed Královské zahrady Pražského hradu," upřesnil vedoucí kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou Boleslav  Dlouhý.

 

Zatím není zcela jasno, kde přesně budou sochy světelských kameníků ve Zlaté uličce k vidění. Nejpravděpodobnější je umístění modelu hostinského v blízkosti domku číslo 16, ve kterém se nachází krčma s černou kuchyní. "Už teď ale víme, že se všechny sochy na Vysočinu vrátí a předpokládáme, že budou k viděnou v areálu školy ve Světlé nad Sázavou," doplnil Boleslav Dlouhý.

 

 

Zlatou uličku v Praze budou zdobit sochy od studentů z Vysočiny

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.8.2011 / 29.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze