Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice na Vysočině budou mít pracoviště pro akutní příjmy

Nemocnice na Vysočina budou mít pracoviště pro akutní příjmy
Nemocnice v Novém Městě na Moravě zřídí nové pracoviště určené pro příjem akutních pacientů. Návrhem zřízení specializovaného pracoviště se tento týden zabývala Rada Kraje Vysočina. "Soustředění příjmu akutních pacientů do jednoho místa zlepší podmínky pro jejich prvotní ošetření. Do dvou let bymohly mít podobné pracoviště všechny nemocnice zřizované krajem," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

 "Celosvětový trend je takový, aby se pacient přivezený záchrankou do nemocnice ocitl v jednom místě určeném pro akutní stavy, kde by se ho po 24 hodin denně ujal tým lékařů. Lékařů odborníků, kteří přijdou přímo za ním, záchrance tak odpadne rozhodování, na které oddělení pacienta předat," řekl Běhounek.

 Z pěti krajských nemocnic na Vysočině splňuje podmínky urgentního jednotného příjmu prostorově zatím jen nemocnice v Pelhřimově. Pracoviště však podle Běhounka zatím nemá statut urgentního příjmu. Jednotný příjem bude mít nemocnice v Jihlavě, připravuje se v Havlíčkově Brodě, kde se na projektu pracuje a počítá se s novou stavbou. "V Třebíči se zatím hledá vhodné řešení," dodal Běhounek. Kraj jako zřizovatel nemocnic podle něj usiluje o to, aby jednotný příjem urgentních pacientů byl ve všech nemocnicích do konce roku 2013.

 Návrh řešení v Novém Městě na Moravě předpokládá stavební úpravy v nynějším objektu nemocnice v prvním nadzemním podpaží u jednotky intenzivní péče. "Urgentní příjem vznikne v oblasti chirurgického pavilonu tak, aby odsud byla návaznost na ARO a operační sály. Budeme reorganizovat ambulance, ale ne celá oddělení. Pacienty tedy nečekají omezení vyplývající ze stavebních prací ani přesuny oddělení,“ upozorňuje Dušan Mach, zástupce ředitelky Nemocnice Nové Město na Moravě.
 Podle základní studie by náklady na stavební část novoměstského projektu mohly dosáhnout přibližně 17 milionů korun. Podle hejtmana by se však skutečné výdaje mohly pohybovat kolem deseti milionů korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2011 / 25.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze