Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič

Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič
Jihlava – Každý, kdo 28. srpna u vstupu do jihlavské ZOO odevzdá vysloužilý elektrospotřebič, má nárok na volnou vstupenku pro děti i pro dospělé! Akce S vysloužilci do ZOO, organizovaná Krajem Vysočina, jihlavskou ZOO a kolektivním systémem ELEKTROWIN, má za cíl upozornit na nezbytnost recyklace elektrozařízení.
 

 
 

Zároveň je tu pro každého připraven dárek. „Každý, kdo přinese nějaký elektrospotřebič, dostane dárek. Za malý malý a za velký velký,“ okomentovala Eliška Kubíková, ředitelka Zoologické zahrady Jihlava. Kromě toho se návštěvníci samozřejmě dozví, jak správně s vysloužilými spotřebiči nakládat. „Spolupráci s ELEKTROWINem jsme rádi přivítali, protože zoo je přirozeným místem, kde se mohou děti dozvědět, jakým způsobem chránit přírodu,“  dodává ředitelka.

 

  „Akce S vysloužilci do ZOO se v minulosti setkala s velikým a pozitivním ohlasem, proto jsme se rozhodli v ní pokračovat,“ vysvětluje Taťána Pokorná, vedoucí zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN.  Cílem je upozornit veřejnost na škody, které vysloužilé spotřebiče mohou způsobit v případě, pokud nejsou odloženy k ekologické recyklaci.

 

Podpora předcházení vzniku odpadů a třídění využitelných složek odpadů je nedílnou součástí připravovaného integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina,“ zdůraznil význam spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN Zdeněk Ryšavý, radní kraje pro životní prostředí .

 

Součástí projektu je i poskytování informací v podobě informativního stánku společnosti ELEKTROWIN, kde se zájemci budou moci dozvědět z čeho se skládají běžně používané elektrospotřebiče, jak probíhá jejich recyklace nebo jak si Češi v recyklaci stojí ve srovnání se zbytkem Evropy.

 

 

ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 110 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří téměř 1000 sběrných míst v  800 městech a obcích, 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.   

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.8.2011 / 25.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze