Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič

Zadarmo do ZOO za váš vysloužilý spotřebič
Jihlava – Každý, kdo 28. srpna u vstupu do jihlavské ZOO odevzdá vysloužilý elektrospotřebič, má nárok na volnou vstupenku pro děti i pro dospělé! Akce S vysloužilci do ZOO, organizovaná Krajem Vysočina, jihlavskou ZOO a kolektivním systémem ELEKTROWIN, má za cíl upozornit na nezbytnost recyklace elektrozařízení.
 

 
 

Zároveň je tu pro každého připraven dárek. „Každý, kdo přinese nějaký elektrospotřebič, dostane dárek. Za malý malý a za velký velký,“ okomentovala Eliška Kubíková, ředitelka Zoologické zahrady Jihlava. Kromě toho se návštěvníci samozřejmě dozví, jak správně s vysloužilými spotřebiči nakládat. „Spolupráci s ELEKTROWINem jsme rádi přivítali, protože zoo je přirozeným místem, kde se mohou děti dozvědět, jakým způsobem chránit přírodu,“  dodává ředitelka.

 

  „Akce S vysloužilci do ZOO se v minulosti setkala s velikým a pozitivním ohlasem, proto jsme se rozhodli v ní pokračovat,“ vysvětluje Taťána Pokorná, vedoucí zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN.  Cílem je upozornit veřejnost na škody, které vysloužilé spotřebiče mohou způsobit v případě, pokud nejsou odloženy k ekologické recyklaci.

 

Podpora předcházení vzniku odpadů a třídění využitelných složek odpadů je nedílnou součástí připravovaného integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina,“ zdůraznil význam spolupráce Kraje Vysočina se společností ELEKTROWIN Zdeněk Ryšavý, radní kraje pro životní prostředí .

 

Součástí projektu je i poskytování informací v podobě informativního stánku společnosti ELEKTROWIN, kde se zájemci budou moci dozvědět z čeho se skládají běžně používané elektrospotřebiče, jak probíhá jejich recyklace nebo jak si Češi v recyklaci stojí ve srovnání se zbytkem Evropy.

 

 

ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 110 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří téměř 1000 sběrných míst v  800 městech a obcích, 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.   

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.8.2011 / 25.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze