Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V novém Pavilonu interních oborů Nemocnice Nové Město na Moravě se začíná opět léčit

V novém Pavilonu interních oborů Nemocnice Nové Město na Moravě se začíná opět léčit
Poslední tři roky byly v areálu novoměstské nemocnice ve znamení čilého stavebního ruchu. Od roku 2008 se zde rekonstruoval za částečného provozu celý pavilon interních oborů. V průběhu tří let vyrostla moderní budova s novým rehabilitačním bazénem, která začne plně sloužit pacientům v září letošního roku. Investorem stavby je Kraj Vysočina, rekonstrukce Pavilonu interních oborů přišla celkem na téměř 432 milionů korun, více než 30 % pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

Původní budova interních oborů fungovala od roku 1942, proto si už zasloužila kompletní rekonstrukci. Během podzimu zde najde kompletní zázemí interna, neurologie a rehabilitace. „Protože šlo o rekonstrukci staré budovy, bylo potřeba skloubit omezený provoz jednotlivých oddělení se stavebními pracemi. Je tedy na místě poděkovat za trpělivost jak pacientům, tak samozřejmě lékařům a zaměstnancům nemocnice. Současná podoba a vybavení pavilonu plně odpovídají požadavkům medicíny jedenadvacátého století,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

„Pavilon interních oborů nabídne pacientům interny a neurologie 120 lůžek ve dvou a třílůžkových pokojích, 11 lůžek pro hemodialýzu a 11 lůžek na společné jednotce intenzivní péče. V přízemí pavilonu je pro pacienty připraven moderní ambulantní trakt. V suterénu pavilonu je umístěno jedno z nejmodernějších rehabilitačních center v Kraji Vysočina. Toto centrum splňuje potřebu prosadit moderní pojetí rehabilitace, které klade důraz na integraci osob se zdravotním postižením, dosažení jejich co největší možné samostatnosti a jejich aktivní účasti na vlastní rehabilitaci.

V nových prostorách bude poskytována fyzikální terapie, léčebná tělesná výchova v moderně vybavených cvičebnách. V provozu je již vodoléčebný sál se cvičebním bazénem, vířivkami, multifunkčními vanami na podvodní masáže a perličkové lázně. Nově je zřízeno ergoterapeutické pracoviště se cvičnou kuchyní a sociálním zařízením. Toto pracoviště budou využívat jak hospitalizovaní pacienti, tak i docházející ambulantní pacienti a umožní jim co nejrychlejší začlenění do běžného života,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Palečková.

 

„Dodávka moderní zdravotnické technologie a lůžek přinese mnohem více komfortu pro pacienty i personál. Přístrojové vybavení jednotlivých oddělení splňuje veškeré požadavky dané zdravotními pojišťovnami a umožní lékařům a sestrám věnovat více času pacientovi. V neposlední řadě umožní přesnější diagnostiku a léčbu širokého spektra nemocí,“ vzkazuje Martin Jireš, místopředseda představenstva PURO-KLIMA.

 

„Pro každou stavební firmu je radostí pracovat s investorem typu Nemocnice v Novém Městě na Moravě“, říká technický ředitel společnosti Unistav a.s. Tomáš Němec a dodává, že zakázkou rekonstrukce Nemocnice v Novém Městě jsme navázali v pokračující tradici, tentokráte však coby leader sdružení čtyř stavebních firem: PKS, Hochtief a Syner Morava.

Rekonstrukce probíhala ve čtyřech etapách, přičemž první etapu – demolice – provedla nemocnice vlastními silami. Etapy 2, 3 a 4, všechny ve znamení komplikovaného začátku nástupu stavebníků by nebylo možné provést bez nalezení společného pohledu na průběh výstavby ze strany investora a provozovatele v jedné osobě a všech členů sdružení stavebních firem. Stavebníci museli v průběhu výstavby zohlednit též období krutých zim a pro technickou komplikovanost nasadit na stavbu své nejlepší odborníky.

„Nyní při slavnostním předání nemocnice do užívání občanům Nového Města na Moravě a jeho spádové oblasti mohu říci, že víme, že pacienti i personál jsou bezesporu spokojenější s výsledkem, než byli spokojeni s průběhem. Nejen proto, že stavba trvala tři roky, ale především proto, že probíhala za plného chodu nemocnice. Děkujeme všem za toleranci a trpělivost, kdy jste museli fungovat na jedné straně zdi, zatímco se na druhé straně otloukala omítka,“ říká Němec.

 

Služeb Nemocnice Nové Město na Moravě využívá spádově více jak 120 tisíc obyvatel ze žďárského okresu a přilehlých oblastí. Každý rok je zde hospitalizováno na dvacet tisíc lidí a ambulancemi projde okolo 180 tisíc pacientů. Ročně se ve zdejší porodnici narodí téměř tisíc miminek.

 

„Nový pavilon interních oborů už za pár týdnů nabídne vysoký standard služeb a důstojné prostředí pro naše pacienty, ale i zaměstnance. Posun v kvalitě péče bude jednoznačný a je to zároveň krok určující směr, kterým se novoměstská nemocnice chce i nadále ubírat,“dodala ředitelka Věra Palečková.

 

Zahájení stavby: srpen 2008

Dokončení stavby/kolaudace: srpen 2011

Investor: Kraj Vysočina s dotací ROP Jihovýchod

Dodavatel stavby: UNISTAV a. s., PKS INPOS a. s., SYNER Morava, a. s., HOCHTIEF CZ a. s.

Dodavatel zdravotnické techniky: PURO – KLIMA, a. s., B. Braun Medical, s. r. o.

 

 

  • Roman Kratochvíl, tiskový mluvčí
    Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
    tel.: 602 511 794
    e-mail:roman.kratochvil@nnm.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2011 / 24.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze