Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

To nejlepší z Vysočiny na Země živitelce

To nejlepší z Vysočiny na Země živitelce
38. ročník nejstarší a nejnavštěvovanější české zemědělské výstavy, která se každoročně koncem srpna koná na výstavišti v Českých Budějovicích se už druhým rokem neobejde bez prezentace potravin a zemědělských aktivit Vysočiny. "Regionální produkty včetně těch od nás najdou návštěvníci v nově otevřeném multifunkčním pavilonu T. Pavilon je situován severně od pavilonu Z, se kterým bude tvořit propojený celek, sloužící k víceúčelovému využití," uvedl krajský radní pro oblast zemědělství Josef Matějek.
 

 
 

Už první den výstavy mohou návštěvníci stánku Kraje Vysočina přihlížet stloukání smetany v máslo. "Loni se ochutnávka ručně vyráběného másla na domácím chlebě setkala s obrovským úspěchem. Letos degustaci obohatíme, ještě o bylinky a pečené bramboráky," vzkazuje Josef Matějek s tím, že k máslu patří i mléko a tak si hosté stánku budou moci na vlastní kůži zkusit i dojení na jednoduchém trenažéru.

 

Kraj Vysočina se na letošní Země živitelce prezentuje s Celostátní sítí pro venkov – Krajskou agenturou pro zemědělství a venkov Kraje  Vysočina, Ústředním bramborářským svazem ČR a Českou zemědělskou akademií v Humpolci.

 

Země živitelka, Výstaviště České Budějovice, 25.8. - 30. 8. 2011

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2011 / 23.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze