Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třetí ročník Mladé univerzity Waldviertel se letos setkal s rekordní účastí

Mladá univerzita
V Raabsu an der Thaya proběhlo v pátek 19. srpna 2011 v odpoledních hodinách slavnostní ukončení týdenního pobytu pro české a rakouské děti a mládež ve věku 11 – 14 let. V letošním roce se na Mladou univerzitu přihlásilo zatím nejvíce účastníků v její tříleté historii - a to celkem 98 rakouských a českých dětí.
 

 
 

Mladá univerzita se konala od 15. – 19. srpna 2011 v univerzitním kampusu v areálu Lindenhof (Raabs/Thaya) a na jeden den také v Jihlavě. Ústředním motivem letošního ročníku byla „technika“. Zejména tomuto tématu byly přizpůsobeny dopolední přednášky, pro praktické rozvíjení dopoledních témat sloužily odpolední workshopy. Mladí studenti se na přednáškách dozvěděli například to, jaké technologie se využívají pro ochranu bankovek proti padělání, jak můžeme přispět k ochraně klimatu a jaké technické prostředky jsou v současné době k dispozici, příp. jak je v současné době propojena technika, příroda a lidská společnost. Děti se seznámily nejen s nejnovějšími technologiemi, ale také s historií techniky - jednou z přednášek byla například historie automobilismu v tehdejším Rakousko-Uhersku a ve světě, nebo historie vývoje počítačové techniky, internetu i vznik sociálních sítí. Účastníci si užili také sportovní olympiádu, posezení u táboráku nebo taneční workshop.

Pravidelnou součást Mladé univerzity tvoří jednodenní středeční výlet do Kraje Vysočina - v letošním ročníku do Jihlavy. Dopolední přednášky hostila Vysoká škola polytechnická Jihlava a aktivní odpoledne si děti užily v zoologické zahradě během hudebního workshopu nebo v lanovém parku. Velká skupina dětí si uspořádala závody autíček postavených vlastními silami ve školícím centru Bosch Diesel Jihlava. Již tradičně se děti nechaly inspirovat v Rodném domě Josefa Hoffmanna v Brtnici.

Slavnostního ukončení Mladé univerzity se zúčastnila i řada významných hostů, za Kraj Vysočina členka rady kraje v oblasti školství Marie Kružíková a předseda akademického senátu VŠPJ v Jihlavě Miroslav Kružík.

 

Mladá univerzita je součástí projektu Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouských hranic – 60 let EU. Tento projekt je podpořen Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj z programu Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013. Díky této podpoře je konání Mladé univerzity zajištěno i pro roky 2012 a 2013. Již teď si proto zájemci mohou v kalendářích zarezervovat termíny 6. až 10. srpna 2012 a 5. až 9. srpna 2013.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.8.2011 / 22.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze