Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

S Vysočinou do Evropy potřetí

Ohlédnutí za 2. ročníkem soutěže S Vysočinou do Evropy
Kraj Vysočina vyhlašuje v pořadí již 3. ročník úspěšné vědomostní soutěže určené pro středoškoláky vzdělávající se na území našeho regionu. Úkolem soutěžících bude co nejlépe odpovědět na řadu otázek zaměřených na znalosti zeměpisu, historie, kultury, ale i sportu nebo hospodářství našeho kraje spolu s využitím anglického jazyka a internetu. Soutěžit se bude prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz, kde jsou zveřejněny všechny potřebné informace. „Trojici nejúspěšnějších řešitelů Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním vzdělávacím kurzem anglického jazyka ve Velké Británii,“ upozorňuje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

„Podmínkou účasti v soutěži je registrace zájemců na www.ourregion.cz. Přihlásit se mohou od 14. září 2011, když vyplní krátký formulář v anglickém jazyce. Vstupní údaje pro komunikaci v soutěži a podrobné informace obdrží přihlášení od pověřených pedagogů z registrovaných škol. Jednu z pěti sad všeobecně zaměřených otázek o našem kraji soutěžícím odtajní první soutěžní kolo, které startuje 3. října 2011,“ informovala Marie Kružíková.

 

Soutěž je stejně jako u předchozích dvou ročníků rozdělena na průběžnou a finálovou část. V průběžné části soutěžící od října do ledna čeká pět kol s různě náročnými sedmi otázkami Dvě z nich jsou v anglickém jazyce a jedna s označením bonus. Hodnocen bude i čas zaslané odpovědi. Třicítka nejúspěšnějších řešitelů postoupí do dvoukolového finále. V prvním kole finalisté odpoví na 20 otázek z místopisu kraje Vysočina. Ve druhém představí 10 nejlepších soutěžících své prezentace na téma „Co se ti vybaví, když se řekne Vysočina“. Zadání otázek, prezentace i vystoupení budou v anglickém jazyce. Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné věcné dárky. Tři nejúspěšnější získají dvoutýdenní jazykový kurz angličtiny na Britských ostrovech, kam odletí v průběhu letních prázdnin.

 

  • Eva Ampapová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 945, e-mail: ampapova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.8.2011 / 22.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze