Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajští silničáři pokračují v ošetřování alejí u silnic

Krajští silničáři pokračují v ošetřování alejí u silnic
Údržba stromořadí lemující silnice v Kraji Vysočina pokračuje. Projekt Revitalizace alejí na Vysočině navazuje na loňské práce, kdy bylo ošetřeno přes tři sta stromů za 2,75 miliónů korun. „Během letošních prázdnin Krajská správa a údržba silnic Vysočiny doošetřila dalších 230 vzrostlých dřevin lemující desítky kilometrů silnic druhých a třetích tříd,“ uvedl Aleš Fučík, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Obnova alejí se tentokrát týkala úseků z Batelova do Třeště a přilehlých komunikací u obcí Mirošov a Vysoké u Jihlavy.
 

 
 

V letních měsících letošního roku byla dokončena další etapa ošetření stromů v blízkosti komunikací na Vysočině. Finanční prostředky na realizaci prací jsou poskytovány z programu „Revitalizace alejí Vysočiny – ORP Jihlava“. Celkové náklady na údržbu dalších 230 vzrostlých stromů byly vyčísleny na 2,1 miliónu korun. Ve spolupráci s odborníky ošetřila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny aleje ve třech lokalitách. Údržba se týkala dřevin v blízkosti pozemních komunikací číslo II/402 Batelov – Třešť, III/01943 Mirošov u Jihlavy a III/4063 Vysoká u Jihlavy.

 

„Odborné práce zahrnovaly provedení zdravotních, bezpečnostních, jednotlivě i redukčních řezů a instalaci bezpečnostních vazeb v korunách stromů. Práce ve vrcholcích byly prováděny odborníky za pomoci speciální techniky. Při revitalizaci došlo také k výsadbě jednatřiceti nových stromů,“ upřesnil náměstek Aleš Fučík.

 

 

 

Krajští silničáři pokračují v ošetřování alejí u silnic

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2011 / 11.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze