Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Příjmy Kraje Vysočina vypadají v prvním pololetí optimisticky

peníze, ilustrační foto
Kraj Vysočina měl za letošní první pololetí o tři procenta vyšší příjmy z daní než byl postaven schválený rozpočet. Sdílené daně vytvořily stranu příjmů rozpočtu ve výši cca 1,7 miliardy korun. "Proti stejnému období minulého roku přišlo letos kraji z vybraných daní za stejné období asi o 20 milionů korun méně," uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.
 

 
 

"Pokud by platby daňových příjmů byly aspoň tak uspokojivé, jako byly dosud, tak si dovolím tvrdit, že rozpočet skončí vyrovnaný, možná s mírným přebytkem," odhadl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek další letošní vývoj krajského hospodaření.

 I přes relativně dobré plnění příjmové stránky rozpočtu ale krajská samospráva na nové investice nepomýšlí. Podle hejtmana není vyloučeno zvýšení nákladů u již chystaných akcí, například kvůli většímu spolufinancování dotovaných evropských projektů. "Velkým problémem jsou pro nás zprávy o změnách financování dopravní obslužnosti a další kroky, které jsou z hlediska vlády připravovány," uvedl Běhounek další možné příčiny neplánovaných výdajů.

Za prvních šest měsíců roku měl Kraj Vysočina celkové příjmy přes 5,1 miliardy korun, z toho většinu tvořily dotace ve výši téměř 2,8 miliard korun. Do konce června z nich byly utraceny necelé 4,3 miliardy, tedy 43 procent celkových ročních výdajů. Největší díl peněz, kolem 2,2 miliardy plynuly tradičně do školství. Financování dopravy, která je druhou největší výdajovou kapitolou krajského rozpočtu, v prvním pololetí stálo 678 milionů korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 10.8.2011 / 10.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze