Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina vyplatil druhou půlmilionovou část letošních stipendií

Kraj Vysočina vyplatil druhou půlmilionovou část letošních stipendií
Startovní první rok krajských stipendií pro studenty vybraných učebních oborů končí s konečným účtem 1 136 500 korun. V prvním pololetí letošního školního roku si na motivační stipendium sáhlo 191 studentů. "Ve druhém pololetí někteří ve studiu polevili, a tak jsme mohli vyhovět pouze 179 žadatelům," uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Na podporu zvýšení zájmu absolventů základních škol o studium v nedostatkových oborech dlouhodobou poptávkou ze strany firem byl kraj letos připraven uvolnit až tři miliony korun. V prvním roce o zařazení do stipendijního programu zažádalo 356 osob.
 

 
 

Ve druhém pololetí z 356 žadatelů z 18 specifických oborů dosáhlo na podporu pouze 179 studentů, kterým Kraj Vysočina v následujících týdnech odešle celkem 509 500 korun. V této částce je zahrnuta i odměna pro 30 studentů technických oborů, kteří navíc vyhověli přísnějším prospěchovým podmínkám krajského stipendijního řádu a získali tak navíc další jednorázové stipendium ve výši 1000 korun.

 

Stipendijní politika směrem k žákům studujícím vybrané obory bude na Vysočině pokračovat i s novým školním rokem v nezměněné podobě. "Diskuzi o tom, které obory budou podpořeny stipendii ve školním roce 2012/2013, nemohu vyloučit. Zda se do budoucího seznamu podporovaných oborů promítne skutečnost, že v případě šesti oborů zatím nebyli u žádného žadatele splněny podmínky získání stipendia nebo nebyla přijata žádná žádost není jasné," doplňuje Marie Kružíková. Aktuální informace budou k dispozici nejen na www stránkách kraje a v krajských novinách Kraj Vysočina, ale i u ředitelů středních škol a učilišť.

 

O stipendium kraje Vysočina mohou žádat studenti vybraných oborů vždy v prvním ročníku studia, žádost je platná po dobu tří let. Škola za studenty, kteří splňují podmínky pro poskytnutí motivačního stipendia, vyplní výkaz za příslušné pololetí, kde se dokládá např. počet omluvených hodin nebo klasifikace z odborného výcviku a další kritéria.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.8.2011 / 9.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze