Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj letos dokončil vydávání série hudebních nahrávek z díla Gustava Mahlera

Kraj letos dokončil vydávání série hudebních nahrávek z díla Gustava Mahlera
Mahlerova Symfonie č. 1 D dur a výběr písní z hudební tvorby skladatelovi manželky Almy Marie Mahler uzavírají pětidílný cyklus CD, jehož pořízení po dobu pěti let podporoval kraj Vysočina. "Rozhodnutí koncepční propagace světově významného hudebního skladatele a dirigenta Gustava Mahlera, jehož 150. výročí narození a 100. výročí úmrtí jsme si v letech 2010 a 2011 připomínali, má podobu nejen jedinečné série kvalitních nahrávek jeho největších děl pořízených předními hudebními tělesy, ale i podobu dalších aktivit jako např. podpora vzniku nového jihlavského parku G. Mahlera, obnovy výstavních projektů, vydání mahlerovských publikací, pořízení hudebního dokumentu nebo uspořádání dirigentských kurzů," vyjmenoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Poslední z pětice plánovaných nahrávek vznikla stejně jako i ostatní v rámci zahajovacího koncertu festivalu Mahler Jihlava, Hudba tisíců. Poprvé se celá čtyřvětá symfonie dočkala uvedení v Berlínské filharmonii v roce 1896, provedení řídil sám Gustav Mahler. Zatím poslední nahrávku tohoto mistrovského díla s podtitulem Titan nahrál na Vysočině Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK pod taktovkou dirigenta Zdenka Mácala.

 

CD Gustav Mahler vydaná v letech 2007 – 2011 společností ArcoDiva za podpory Kraje Vysočina

2007 - Gustav Mahler: Symfonie č. 4

2008 - Richard Strauss: Symfonická báseň Don Juan, Erich Wolfgang Korngold: Koncert pro

            housle a orchestr D dur, Gustav Mahler: Pět písní na verše Friedricha Rückerta

2009 - Gustav Mahler: Symfonie č. 7

2010 - Gustav Mahler: Symfonie č. 6

2011 – Gustav Mahler: Symfonie č. 1

Nahrávky všech pěti koncertů se záznamem hudebního díla Gustava Mahlera daroval kraj Vysočina pro prezentační i prodejní účely organizacím zřizovaných Krajem Vysočina na úseku kultury a cestovního ruchu a také Statutárnímu městu Jihlava.

 

Pětice originálních nahrávek jihlavských živých koncertů doplněná dokumentem o hudebním velikánovi z Vysočiny Gustavu Mahlerovi vytvoří jedinečnou dárkovou kolekci, kterou bude i nadále využívat pro svou propagaci Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.8.2011 / 9.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze