Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky

Záchranná služba kraje Vysočina používá moderní výukové pomůcky
Krajští záchranáři na Vysočině získali moderní vybavení, pomocí kterého nabývají rutinu a jistotu v základních profesních dovednostech. Zdravotnická záchranná služba zakoupila pro všech pět oblastních středisek nové modely pro nácvik zajištění dýchacích cest. Pětice nových trenažérů vyšla na 200 tisíc korun a vystřídá tak starší modely.
 

 
 

„Zajištění dýchacích cest se na trenažéru nacvičuje pro případy, kdy je například pacient v bezvědomí, má mnohočetná vážná poranění nebo existuje podezření na otravu látkami, které vedou k útlumu základních životních funkcí nebo kdy dochází k rychlému zhoršení základního onemocnění pacienta,“ uvedla náměstkyně pro léčebnou přednemocniční péči ZZS KV Edita Richterová. Loni záchranáři ošetřovali celkem 481 pacientů s nedostatečným dýcháním, za letošní první pololetí to bylo už 273 lidí.

 

K zajištění dýchacích cest používali v minulosti záchranáři z Vysočiny speciální pomůcku kombi-tubus. Nedávno byly sanitky ZZS KV vybaveny modernější pomůckou, a to speciální laryngeální maskou, která slouží hlavně záchranářům v terénu. S touto pomůckou je jednodušší manipulace  a je pro pacienty mírně šetrnější. A právě proto je oblíbena i lékaři – záchranáři v případě komplikovaných případů.

 

Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina je profesionální organizací pro poskytování přednemocniční neodkladné péče. V kraji Vysočina svoji činnost zajišťuje posádkami několika typů. Jedním z nich jsou posádky bez lékaře, které jsou vysílány především k případům, kdy nehrozí akutní ohrožení života. Nicméně se mohou dostat i k případům nejtěžším, kdy je třeba promptně zajistit základní životní funkce jako je krevní oběh a dýchání.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.7.2011 / 26.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze