Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolovat všechna značení na železničních přejezdech na silnicích II. a III. tříd

Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolovat všechna značení na železničních přejezdech na silnicích II. a III. tříd
Kontroly dopravního značení na všech silnicích kraje Vysočina provádí pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny plánovitě minimálně jednou každý měsíc. I přesto nechal náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl v minulém týdnu preventivně a cíleně zkontrolovat všechny železniční přejezdy na silnicích druhých a třetích tříd. "Na všechny zjištěné drobné nedostatky jsme byli schopni ihned standardně reagovat a zjednat nápravu, v některých případech upozorníme také vlastníky železniční infrastruktury a budeme požadovat nápravu,“ uvedl Libor Joukl.
 

 
 

Nejčastějším problémem na Vysočině není absence správných značek nebo dokonce jejich skrytí v neposečených porostech. Toto ohrožení kontroly po celém regionu vyvrátily. „Problémem do budoucna by ale podle pracovníků krajské správy a údržby silnic mohl být stále se rozšiřující vandalismus – nejčastěji zasprejování dopravní značky,“ upozorňuje Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

Kraj k této preventivní kontrole přistoupil v souvislosti se zvýšenou nehodovostí na železničních přejezdech. Nařídil proto mimořádné kontroly na přejezdech na silnicích patřících kraji. "Předpokládám, že podobně preventivně jako kraj zkontrolují viditelnost respektive označení železničních přejezdů i ostatní vlastníci silnic - stát a obce," doplnil Libor Joukl s tím, že mimořádné kontroly na sebe neváží žádné vysoké náklady.

 

Na silnicích v majetku kraje Vysočina je 141 železničních přejezdů, 49 na silnicích druhé a 92 na komunikacích třetí třídy. Většina přejezdů, často zabezpečených jen výstražnými kříži, je na místních, případně účelových komunikacích  ostatních vlastníků.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.7.2011 / 25.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze