Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Popularizace historických i uměleckých pokladů na Vysočině

sv. Jan Nepomucký - Zelená hora ZR - opravený strop
Tento týden navštívili Vysočinu zástupci dvou významných muzejních institucí ČR, generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a tajemnice Moravského zemského muzea Eva Bartošová. Po odborné stránce naše regionální muzea s předními muzejními instituce úzce a dlouhodobě spolupracují. Hlavním tématem návštěvy bylo rozšíření společných aktivit při popularizaci a přiblížení expozic široké veřejnosti. „V současné době návštěvníci vítají interaktivnost výstav, možnost si na exponáty sáhnout, příp. si vyzkoušet nejrůznější pracovní postupy. Další lákadlem pak jsou i tématické putovní výstavy a zápůjčky významných exponátů,“ řekl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Naši hosté na Vysočině ocenili práci při správě expozic a depozitářů i uměleckých sbírek na regionální úrovni. Nepovšimnout si nemohli ani výsledků, kterých naše organizace dosahují při získávání peněz z grantových programů a evropských fondů, “ řekl Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu a kultury.

 

Během celodenního programu pozvaní odborníci navštívili Oblastní galerii Vysočiny a nevšední expozici hmatového sochařství, která zpřístupňuje veřejnosti plastickou tvorbu nevidomých autorů. V Muzeu Vysočiny pak se zájmem shlédli nejen stálou výstavu dolování stříbra a mincování v Jihlavě, ale i geologickou expozici Českomoravské vrchoviny.

 

Při odpolední návštěvě Žďáru nad Sázavou nemohla cesta směřovat jinam než na Zelenou horu do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého, Národní kulturní památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, a dále do neméně poutavého místa – areálu zámku rodiny Kinských. V něm je mimo jiné již od roku 1957 umístěna pobočka Národního muzea – Muzeum knihy.

 

Krátký rozhovor s generálním ředitelem Národního muzea v Praze Michalem Lukešem bude otištěn v srpnovém čísle novin Kraj Vysočina.

 

 

návštěva zástupců muzeí

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2011 / 22.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze