Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Šlechtitelský program českého strakatého skotu slaví na Vysočině úspěchy už desátým rokem

Ilustrační foto
Chovatelské a šlechtitelské družstvo Impuls slaví letos desáté výročí své činnosti. V červnu si toto výročí připomněli chovatelé skotu v Bohdalci na Vysočině. Oslav se zúčastnil i radní kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství Josef Matějek, který členům družstva poděkoval za mimořádný přístup v agrárním sektoru. Chovatelské družstvo Impuls je jediné svého druhu v České republice a je členem Sdružení inseminační a testační stanice Mnichov – Grub. Členy je celkem 42 zemědělských podniků, ve kterých je chováno skoro šestnáct tisíc kusů krav českého strakatého plemene.
 

 
 

Družstvo Impuls je jediným, které realizuje šlechtitelský program českého strakatého plemene podle koncepce Svazu chovatelů českého strakatého skotu. Impuls je také vlastníkem odchovny plemenných býků v Bohdalci, kde se nachází 65 kusů zvířat.

 

„Na setkání přijeli chovatelé a hosté nejen z České republiky, ale také z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska, Turecka a ze Spojených států Amerických. Přítomným byla také předvedena kolekce plemenných zvířat,“ uvedl vedoucí odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství Petr Bureš. Další částí setkání bylo odhalení pamětní desky zakladateli genetiky Gregoru Johannu Mendelovi. Toho se zhostil děkan Mendelovy univerzity v Brně Ladislav Zeman. Aktuální zemědělskou problematiku prezentoval prezident Agrární komory České republiky Jan Veleba.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2011 / 22.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze