Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Rozhodnuto. Rouchovany dostanou novou křižovatku a Žirovnice novou silnici

Rozhodnuto. Rouchovany dostanou novou křižovatku a Žirovnice novou silnici
Rada kraje Vysočina dnes dala zelenou dalším dvěma silničním opravám, které se promítnou do celkového vzhledu obcí a budou mít pozitivní vliv na zvýšení bezpečnosti provozu v Rouchovanech a v Žirovnici. Už v srpnu odstartuje oprava křížení silnic II/399 a II/396 v intravilánu obce Rouchovany v blízkosti náměstí. Společně s městem Žirovnice bude Vysočina průběžně opravovat také úsek místní Smetanovy ulice III/1329 v délce zhruba kilometr mimo zastavěnou část města. "Ve vybraném úseku bude prováděna rekonstrukce silničních vrstev recyklací za studena. Do Žirovnice se vrátíme ještě po zimě a dokončíme opravu 400 metrů silnice v zastavěné části města. V tu chvíli dojde v režii města např. i na chodníky nebo vjezdy," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Křížení silnic II/399 a II/396 v intravilánu obce Rouchovany v blízkosti náměstí bude opraveno na přelomu října a listopadu letošního roku. "Rekonstrukcí za 7,6 miliónů korun dojde k rozšíření vozovky, zlepšení úhlu napojení. Přednost v jízdě je v současné době v křižovatce "zalomená" a sleduje průběh silnice II/399. Tato bude změněna na směr Dalešice - Rešice, tím dojde ke zlepšení přehlednosti křižovatky a zvýšení bezpečnosti provazu. Boční rozhled pro výjezd z II/399 od Dalešic se vylepší osazením zrcadla," popisuje novinky v Rouchovanech Hana Strnadová, vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství. Součástí rekonstrukce křižovatky jsou i investice obce Rouchovany - chodníky, opěrná zeď, úprava kanalizace přeložky inženýrských sítí. 

 

Stavební práce za více než 15 miliónů korun na vytipovaném úseku silnice III/1329 v délce zhruba kilometr budou v Žirovnici rozděleny do dvou let. Přes zimu bude silnice průjezdná. Rekonstrukce silnice  v tomto případě přestavuje kompletní výměnu konstrukčních vrstev vozovky.  S ohledem na okolní zástavbu, přilehlé chodníky a vjezdy  bude snížena niveleta vozovky v zastavěné části cca o 10 cm. Město Žirovnice plánuje rekonstrukci  vodovodu a kanalizace, vybudování parkovacích stání, revizi veřejného osvětlení a přeložky inženýrských sítí v nutném rozsahu.

 

  • Více informací
    Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: strnadova.h@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 19.7.2011 / 19.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze