Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hory shora v sídle kraje Vysočina

Hory z hora v sídle kraje Vysočina
Návštěvníci sídla kraje Vysočina mají od 13. července možnost zhlédnout výstavu fotografií z horolezeckých výstupů Radka Jaroše. Celkem 36 fotografií zachycuje horolezeckou kariéru novoměstského rodáka od roku 2002, kdy zdolal svojí druhou osmitisícovku Kangchenjungu v Himalájích.
 

 
 

Radek Jaroš je v současnosti bezpochyby nejlepším horolezcem České republiky. Jako jediný zdolal prozatím 12 osmitisícovek z celkem 14 vrcholů přesahující tuto hranici – a to vždy bez použití kyslíkového přístroje. Tímto překonal i svého horolezeckého kolegu, dalšího známého českého horolezce Josefa Rakoncaje, který vystoupal celkem na 9 osmitisícových vrcholů.

 

Jako svůj první velký horský osmitisícový úspěch si mohl  v roce 1998 dnes už sedmačtyřicetiletý horolezec z Vysočiny zapsat horu nejvyšší – Mont Everest, jejíž vrchol stoupá do výšky 8 848 metrů nad mořem.

 

Kromě zdolávání nejvyšších vrcholků světa se Radek Jaroš věnuje i publikační činnosti. Je spoluautorem řady knih s horskou tématikou jako je například Zdolávání nebe či Hory shora. Obdivovatelé Radka Jaroše se mouhou s rodákem z Vysočiny setkat na přednáškách a besedách, které pravidelně pořádá po celé České republice. Jedna z besed je naplánována i na Vysočině v podzimních měsících (s největší pravděpodobností v krajské knihovně v Havlíčkově Brodě).

 

Přijměte pozvání a přijďte zhlédnout výjimečnou expozici fotografií z cest Radka Jaroše, rodáka z Nového Města na Moravě. Dech beroucí snímky z téměř všech nejvyšších vrcholů světa můžete obdivovat v jedné ze tří budov v sídle kraje Vysočina.

 

Výstava potrvá v sídle kraje Vysočina v Jihlavě až do 9. září 2011.

 

 

Hory shora v sídle kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.7.2011 / 15.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze