Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Centrální školní jídelna Třebíč ve finále soutěže „O nejlepší český oběd“

Centrální školní jídelna Třebíč ve finále soutěže „O nejlepší český oběd“
Druhý ročník celostátní soutěže jídelen s názvem „O nejlepší český oběd“ zná už své finalisty jak v českém tak v moravském kole. Centrální školní jídelna Třebíč uspěla v prvním semifinále a probojovala do finále moravského kola, které proběhne 23. srpna.
 

 
 

První semifinále soutěže probíhalo korespondenčně. Jídelna měla za úkol připravit soutěžní menu, které se běžně v jídelně vaří a dodržet cenový limit pro školní stravování. Uspěla s výběrem:  polévka jáhlová se zeleninou a droždím, hlavní chod: kuřecí stehno na rozmarýnu, špenátová nádivka a zeleninový salát.

 

„V dalším finálovém klání čeká třebíčskou jídelnu nelehký úkol. Během stanoveného času budou pracovníci jídelny vařit a servírovat odborné porotě své menu, které musí splňovat atributy zdravého školního stravování. V hodnotící porotě zasednou zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo Společnosti pro výživu, která soutěž pořádá,“ uvedla Olga Johanidesová z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

 

První čtyři jídelny z moravského kola postoupí do celorepublikového finále, které je plánováno na 27. října 2011 v Praze, kde je doplní nejlepší jídelny z české části. Cílem soutěže je ukázat dětem i široké veřejnosti, že ve školních jídelnách se vaří nejenom zdravě, ale hlavně chutně.

 

Centrální školní jídelna Třebíč - Zařízení školního stravování pod vedením Drahomíry Trnčíkové, zřizované Městem Třebíč, s téměř největší výrobní a odbytovou kapacitou v našem kraji. Centrální jídelna stravuje převážně žáky středních škol z Třebíče, školáky základních škol a zabezpečuje stravovací služby pro třebíčskou veřejnost.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 14.7.2011 / 14.7.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze