Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová gamakamera v Nemocnici Havlíčků Brod uvedena do provozu

Nová gamakamera v Nemocnici Havlíčků Brod uvedena do provozu
Oddělení nukleární medicíny v Nemocnici Havlíčkův Brod uvedlo 29. června do provozu novou gamakameru BrigWiew. Zařízení v pořizovací hodnotě 8 miliónů korun nabízí kvalitní zobrazení při vyšetření mozku, jater nebo při lokalizaci nádorových ložisek. Přístroj umožňuje i zobrazení 3D obrazu, a tím příspívá k přesnému určení zdroje zdravotních obtíží pacientů.
 

 
 

„Kraj Vysočina jako zřizovatel poskytl na nákup nového přístroje 8 miliónů korun formou dotace,“ okomentoval Vladimír Novotný, první náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast financí.

 

„Gama kamera Bright View se používá zejména pro vyšetření  kostí, mozku, jater, štítné žlázy, příštitných tělísek, pro kardiologické pacienty s ischemickou chorobou srdeční a celotělové vyšetření při hledání zánětlivých a nádorových ložisek,“ říká primář oddělení nukleární medicíny MUDr. Petr Libus.

 

Společně s gamakamerou z roku 2007, která ročně vyšetří okolo 7000 pacientů, poskytne havlíčskobrodská nemocnice vysoce kvalifikovanou a specializovanou péči v oboru nukleární medicíny pro pacienty z celé Vysočiny.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 30.6.2011 / 30.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze