Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská knihovna v Havlíčkově Brodě: klientům jsme blíže díky biblioboxu

Krajská knihovna v Havlíčkově Brodě: klientům jsme blíže díky biblioboxu
Neustálé zvyšování kvality a komfortu poskytovaných služeb a usnadnění jejich využívání by mělo být jedním z hlavních cílů každé dobré knihovny a nejinak je tomu i v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Po informačním kiosku, který je lidem k dispozici i mimo otevírací dobu knihovny ve vestibulu Staré radnice od konce loňského roku, nyní přichází knihovna s novinkou v podobě biblioboxu.
 

 
 

Bibliobox je v zahraničí celkem standardním doplňkem větších i menších knihoven, v rámci ČR se, pokud vůbec, objevuje spíše jen ve velkých městech. O to příjemnější je tak skutečnost, že od nynějška může tuto službu nabídnout svým čtenářům nově také Krajská knihovna Vysočiny.

 

Bibliobox neboli schránka na vracení knih umožňuje čtenářům vrátit vypůjčené knihy 24 hodin denně, třeba o půlnoci, třeba na Štědrý den, prostě kdykoliv to čtenáři vyhovuje. Celý proces vracení je snadný a rychlý. Čtenář vrátí knihy jednoduše tím, že je do samoobslužného boxu vhodí. O vše ostatní už se postarají pracovníci knihovny, výpůjčky z konta čtenáře odečtou do druhého pracovního dne. Vše je ovšem postaveno na vzájemné důvěře čtenáře v knihovnu a naopak; pokud čtenář knihy vloží do boxu po uplynutí výpůjční lhůty, bude muset poplatky za pozdní vrácení uhradit při nejbližší návštěvě knihovny.

 

Cílem celé služby je zpříjemnění procesu vracení knih zpět do knihovny. Pro čtenáře už to nebude nepříjemná záležitost či dlouhé vzpomínání, jaká je otvírací doba knihovny, ale naopak pohodová a co nejméně zatěžující záležitost. Bibliobox je umístěn hned před budovou Staré radnice, kde knihovna sídlí. Čtenáři tak nebudou muset chodit nikam daleko od knihovny nebo bibliobox složitě hledat, bude jim k dispozici tam, kam jsou zvyklí chodit, a přece zase o něco blíž.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.6.2011 / 29.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze