Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání tajemníků v Křižánkách

Další ze setkání v rámci projektu MA-G 21 „Spolupráce mezi místní Agendou 21 (MA 21) v kraji Vysočina a programem Gemeinde 21 v Dolním Rakousku proběhlo ve dnech 9. – 10. června 2011 v Křižánkách.
 

 
 

Setkání zahájila Marta Vencovská informacemi o současném postupu v projektu a jeho realizovaných aktivitách. Právnička krajského úřadu vysvětlila tajemníkům pravidla pro poskytování veřejné podpory. Při výkladu se zaměřila na speciální režim podpory de minimis. Tajemníky zajímalo především to, kdy při poskytování prostředků se jedná o veřejnou podporu a kdy ne.

 

Pod vedením zkušené lektorky na komunikaci Ireny Swiecicki si účastníci vyzkoušeli jak komunikovat na kameru a jak zvládat náročný rozhovor. Největší zájem byl o to, jak se při vystupování na veřejnosti zbavit stresu, jak správně argumentovat, a také jak řešit konflikty s podřízenými.

 

Tajemníci také vyslechli informace od zástupce agentury CzechInvest o mapování objektů brownfields a jejich využitelnosti pro podnikání a aktivně diskutovali nad změnami ve výkonu státní správy v oblasti práce a sociálních věcí a možnými dopady, které tyto změny mohou přinést.

Mezi dalšími představenými tématy byly problematika pozemků pod komunikacemi ve vlastnictví kraje, změna zákona o rybářství a možné změny v organizaci živnostenských úřadů.

 

Tajemníci velmi pozitivně ohodnotili vzdělávání starostů a zastupitelů, které s nimi ve spolupráci krajský úřad pořádal od února do května.

 

Více informací

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 22.6.2011 / 22.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze