Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ája našla supertalent

Rodinné pasy
V neděli 19. června proběhlo semifinálové kolo talentové soutěže kraje Vysočina „Ája hledá supertalent“. Medvědice Ája si z 70 přihlášených vybrala 15 finalistů, které pozvala do City Parku v Jihlavě. Každý z nich měl možnost ukázat co umí a poprat se o postupové místo do superfinále, které se uskuteční 20. srpna 2011 v Šiklově mlýně.
 

 
 

O postupujících rozhodla odborná porota složená z 5 členů. Rozhodování to nebylo snadné, protože všichni předvedli vyrovnané výkony a porotu vždy něčím překvapili. Za svá vystoupení soutěžící pochopitelně obdrželi hodnotné ceny od týmu Rodinných pasů a partnerů, kteří talenty podporují. Zastoupen byl především zpěv a tanec a z dalších pak mažoretky, hra na harmoniku a také dva kouzelníci. Vyrovnanost talentů dokazuje i mnoho nepostupových cen, které porota udělila, jako např. cena medvědice Ájy, cena City Parku Jihlava, cena kraje Vysočina a další. Do Šiklova mlýna však mohou jet opravdu jen 3 nejlepší a těmi se stali:

 

  • Gloxíci – akrobatická gymnastika
  • Jana Blažková – hra na akordeon
  • Jan Šťastník a Zdeněk Galuška – kouzelnické duo

 

Během celého odpoledne běžel bohatý doprovodný program, který doplnil svým vystoupením kouzelník a jeho pomocnice. Mediální tváří celé akce se stal Zbyněk Drda, třetí česká superstar, který také v průběhu dne několikrát zazpíval. Akci přihlíželo velké množství lidí, kteří vytvořili výbornou atmosféru a podpořili všechny vystupující na podiu.

 

„Uvědomujeme si, že realizace projektu rodinných pasů nezajistí zvýšení kvality rodinného života občanů, ale pouze částečně přispívá ke snížení nákladů spojených se zabezpečením materiálních a kulturních potřeb rodin s dětmi. Proto jsme se rozhodli zpracovat novou koncepci rodinné politiky kraje Vysočina, která by pojala danou problematiku komplexně a která bude řešena zastupitelstvem v závěru letošního roku,“ řekl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Systém slev pro rodiny s dětmi rozvíjí v kraji Vysočina svoji činnost již více jak čtyři roky. Rodinné pasy nabízejí rodinám celou řadu výhod a nabídek v oblasti účelného trávení volného času dětí, mládeže a celých rodin. Kraj Vysočina zahájil realizaci prorodinných aktivit již v r. 2006 přijetím projektu Rodinné pasy, který zavedl jako druhý kraj v ČR, a který v současné době se podílí na organizaci důležitých společenských, sportovních a kulturních akcí, které zajišťují účelné využití volného času děti, mládeže a dospělých.

 

 

Ája hledá SUPERTALENT, City Park Jihlava

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 22.6.2011 / 22.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze