Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na pátou Letní olympiádu dětí a mládeže do Olomouce odjíždí dvě stovky mladých sportovců z Vysočiny

Letní olympiáda, Olomouc
HRY V. LETNÍ OLYMPIÁDY dětí a mládeže České republiky v Olomouckém kraji se blíží. Vzplanutí olympijského ohně je naplánováno už na zítřek při zahajovacím ceremoniálu v podvečer na Andrově stadionu v Olomouci. Během celého sportovního týdne se představí více jak 3500 aktivních mladých sportovců ze 14 krajů ve 20 sportech a 2 kulturních soutěžích na 30 sportovištích v Olomouci, v Prostějově a blízkém okolí. "Vysočinu bude reprezentovat 204 sportovců vedených 43 trenéry a 3 vedoucími výpravy. O medaile budeme bojovat v 21 sportovních disciplínách, největší naděje jsou vkládány na bedra plavců," uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.
 

 
 

Hry V. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Olomouci: 21. až 26. června 2011

 

Kraj podporuje tuto sportovní akci pro mládež částkou 1,5 mil. Kč.  "Výkonnost krajských sportovců ročník od ročníku stoupá. Před dvěma lety jsme dosáhli na celkové deváté místo. Je tedy stále kam postupovat. Letos máme opět vyšší ambice," slibuje vedoucí výpravy Vilibald Prokop.

 

Z Letní olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji budeme pravidelně přinášet servis výsledků a komentáře k výkonům sportovců z Vysočiny.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2011 / 20.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze