Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina popáté na české Street Party v Bruselu

Street Party, Brusel
Přibližně čtyři tisíce návštěvníků navštívilo pátou Czech Street Party v Bruselu. Tradičně se v hlavním městě Evropské unie na "české" rue Caroly prezentovaly téměř všechny české i moravské kraje. "Vysočina nabízející ochutnávku originálních výrobků se značkou Vysočina regionální produkt patřila k nejnavštěvovanějším stánkům. Klobásky a mix sýrů ochutnal patrně každý návštěvník. Před vysočinským stánkem byla stále dlouhá fronta čekatelů na ochutnávku a vlaječky kraje se zelenými háčky bylo vidět na každém kroku," popsala atmosféru letošní Party Martina Tomšů, zástupkyně kraje v Bruselu.
 

 
 
Stejně jako v minulosti letos organizátoři vsadili na prezentaci toho nejlepšího co nabízí kraje České republiky. Hvězdou večera byl Banjo band Ivana Mládka, ale posluchače uchvátily hlavně skupiny Ready Kirken a Chinaski a zpěvačka Tonya Graves. Hudba a krajové speciality přilákaly nejen členy české komunity v Bruselu, ale i cizince, kteří mají Česko rádi, nebo k němu dokonce mají nějaké vazby. 
 
V nabídce modrého stánku kraje Vysočina byla nejen kvalitní uzenina, sýry a originální medové pečivo, ale především dostatek cizojazyčných materiálů o regionu. "Krajané měli zájem především o turistické mapy a o nabídku výletů, bruselané měli zájem především o informace ke kulturním a architektonickým památkám," uvedla Martina Tomšů.
 
Bruselská Street Party patří např. po lednovém tuzemském veletrhu cestovního ruhu RegionTour Brno k další cílené turistické propagaci kraje Vysočina - tentokrát za hranicemi České republiky.
 
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2011 / 20.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze