Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nebezpečná skládka v Pozďátkách: Projekt za 595 milionu korun finišuje

Nebezpečná skládka v Pozďátkách: Projekt za 595 milionu korun finišuje
Projekt obnovy zdevastované přírody na místě skládky v Pozďátkách za 595 miliónů korun směřuje do cíle. Členové Rady kraje Vysočina navštívili 14. června v pořadí druhý Reprezentační den sanace území ohroženého skládkou nebezpečného odpadu. Za necelý rok bylo ze sanovaného areálu odtěženo přes 30 tisíc tun nebezpečné zeminy a odpadu.
 

 
 

Téměř dvacet let sužoval život obyvatelům Pozďátek na Třebíčsku nedaleko uskladněný nebezpečný odpad v podobě skalice modré, která se při kontaktu s vodou mění v kyselinu sírovou. Kvůli životu nebezpečné kontaminaci povrchových i spodních vod začal před 13 měsíci projekt financovaný z Operačního programu životního prostředí, který počítal se zbouráním provozních budov, vykácením kontaminovaných dřevin a vytěžení bezmála 31 000 tun znehodnocené zeminy.

 

„Za posledních 6 měsíců se na skládce v Pozďátkách udělal neuvěřitelný kus práce. Díky profesionálnímu přístupu všech subjektů tato skvrna na krásné tváři Vysočiny doslova mizí před očima. Věřím, že za rok se zde již budeme procházet po zeleném a klidném prostranství,“ uvedl po návštěvě bývalé skládky Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro životní prostředí. 

 

 

Nebezpečná skládka v Pozďátkách: Projekt za 595 milionu korun finišuje

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.6.2011 / 15.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze