Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina prohlubuje spolupráci s Dolním Rakouskem

Vysočina prohlubuje spolupráci s Dolním Rakouskem
Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních záležitostí navštívil 9. června v rámci dlouholeté přeshraniční spolupráce Dolní Rakousko. Hlavním tématem schůzky v partnerském regionu se staly postupy a formy podpory společné politiky v sociální oblasti.
 

 
 

Kraj Vysočina spolupracuje s Dolním Rakouskem již několik let na projektu rodinných pasů. Na projekt získala Vysočina více jak 10 milionů korun z fondů Evropské unie, která podporuje vzájemné přeshraniční projekty. V současné době byly oba systémy rodinných pasů vzájemně propojeny a držitelům rodinných pasů se otevírá možnost více využívat slevy v obou regionech. Při jednání s Barbarou Schwarz, dolnorakouskou zemskou radní byla dohodnuta pomoc při zavádění seniorských pasů. Kraj Vysočina plánuje závést tento typ slev postupně do roku 2012.

 

„Jednání mělo velký význam pro další pozitivní spolupráci mezi Dolním Rakouskem a krajem Vysočina. Výměna informací v oblasti sociální péče, vzdělávání učňovské mládeže a zejména pak propojení systémů rodinných pasů a seniorských pasů má vliv na posílení vzájemných vazeb mezi oběma regiony a prohloubení nových poznatků z oblasti péče o seniory,“ okomentoval návštěvu krajský radní Petr Krčál.

 

 

loga projektu

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.6.2011 / 15.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze