Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Společný seminář a studijní návštěva zástupců kraje v Estonsku

eCitizen - Tartu
Začátkem června se uskutečnil další plánovaný společný projektový seminář a studijní návštěva – zástupci kraje byli přivítáni v estonském Tartu.
 

 
 

eCitizenII - záhlaví

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 6. do 9. 6. 2011 se v estonském Tartu konal v pořadí 5. projektový seminář a studijní návštěva projektu eCitizen II. Hlavním tématem semináře byly nové výzvy a perspektivv oblasti eParticipace – témata prezentovaná a diskutovaná v rámci semináře úzce souvisí s budoucností eParticipace, ať jde o internetové hlasování v kampaních, Open Data iniciativy, nové modely veřejných služeb či soukromí, identitu a bezpečnost na internetu a v rámci užívání sociálních medií.

Prezentovány byly zajímavé projekty partnerů z Estonska (projekty e-Estonia, e-Voting aj.), neméně zajímavé bylo představení systému VOLIS, jedná se o systém určený pro samosprávy, umožňuje evidenci a správu projednávaných materiálů, elektronické hlasování či integrované videopřenosy z jednání. Proběhlo také několik moderovaných diskuzí na daná témata. V rámci semináře se konalo další zasedání řídícího výboru programu, současně zasedala i skupina lokálních koordinátorů všech projektových partnerů. Zástupce kraje Vysočina, Petr Pavlinec, prezentoval zkušenosti kraje Vysočina v oblasti zveřejňování a zpřístupňování dat. Prezentován byl i systém Váš názor, který bude v nejbližší době implementován v pilotně zapojených obcích kraje Vysočina.

 

 

eCitizen II - mezinárodní workshop 6/2011

Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 14.6.2011 / 14.6.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze