Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské peníze pro neprofesionální umění

Fond Vysočiny
Krajští zastupitelé rozdělí 1,8 milionu korun mezi 20 žadatelů, kteří byli úspěšní v grantovém programu „Regionální kultura 2011“ financovaného z Fondu Vysočiny.
Finančního příspěvku se tak dočká celá řada kulturních akcí, koncertů, ale i ochotnické divadlo, řemeslné trhy nebo známá historická slavnost Barchan v Jemnici.
 

 
 

„Cílem grantového programu je vytvářet podmínky pro kulturní akce v rámci neprofesionálního umění. Ty rozvíjí kulturní život a podporují občanskou sounáležitost,“ sdělil Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu kultury.

 

Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování kulturních akcí v rámci neprofesionálního umění se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, výtvarnou, fotografickou a filmovou tvorbu, taneční umění či další aktivity. Finanční podporu kraj Vysočina adresuje především na akce s širším společenským přínosem, dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.

 

V posledních čtyřech letech kraj v rámci grantového programu regionální kultura podpořil bezmála 170 žádostí a rozdělil téměř 6 milionů korun. Od roku 2002 bylo vyhlášeno v rámci Fondu Vysočina 262 grantových programů. Krajský úřad přijal 14 tisíc žádostí z nichž více než polovina byla uspokojena a žadatelé získali dotaci. Rozdělená podpora ke konci roku 2010 činila 546 miliónů korun.

 

  • Více informací
    Jaroslava Panáčková,
    odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: panackova.j@kr-vysoicna.cz

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 14.6.2011 / 14.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze