Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Novinářské křepelky letos získala Nora Fridrichová z ČT a Ondřej Kundra z Respektu

Ondřej Kundra
Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2010 získal včera v Havlíčkově Brodě získal Miroslav Mareš z jihlavské regionální redakce Mladé fronty Dnes. Letošními držiteli Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let věku, se stali investigativní novinář Ondřej Kundra z týdeníku Respekt a reportérka a moderátorka Nora Fridrichová z České televize. Symbolickou odměnu ve výši 3333 korun spojenou s Novinářskými křepelkami předává již pravidelně kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod. "Vážím si odvážných novinářů. I v této profesi jsou mistři, kteří se snaží naši společnost dělat lepší a objektivně, pravdivě a profesionálně předávat informace veřejnosti," uvedl mimo jiné při slavnostním ceremoniálu radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.
 

 
 

Čtyřicetiletý Miroslav Mareš byl sedmičlennou porotou oceněn za novinářskou odvahu, s níž se podle podílel na zpracování citlivého tématu v kauze Budínka u Dobronína a za skvělý novinářský přístup. Nora Fridrichová byla oceněna za výjimečné moderátorské schopnosti, kompetenci a vtip, Ondřej Kundra porotu zaujal přesvědčivými politickými analýzami a investigativními texty.

 

O výročních cenách za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby rozhoduje Nadace Českého literárního fondu. Novinářskou cenu udělila počtrnácté, od roku 2000 v Havlíčkově Brodě. Budoucí ročníky soutěže patrně čekají menší změny. Organizační tým Nadace Českého literárního fondu zvažuje mimořádný přesun některého dalšího vyhlášení do Brixenu, tak aby byla posílena prestiž soutěže.

 

 

Novinářské křepelky, Havlíčkův Brod

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2011 / 27.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze