Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

UPOZORNĚNÍ: Na Vysočině končí analogový signál ČT

UPOZORNĚNÍ: Na Vysočině končí analogový signál ČT
K poslednímu květnovému dni skončí definitivně na Vysočině analogový signál České televize. Dál už budou vysílače Jihlava Javořice, Pacov Stražiště, a Třebíč Klučovská hora šířit jen digitální vysílání. K příjmu je třeba mít televizi se zabudovaným digitálním tunerem nebo set-top-boxem. Na klasické analogové antény už od příštího týdne nikdo na Vysočině televizní vysílání nenaladí.
 

 
 
Diváci, jichž se týká vypnutí na konci května, to už teď poznají podle toho, že se jim na obrazovce při vysílání České televize objevují piktogramy. "Analogové vysílání bude asi o čtyři měsíce prodlouženo jen v Brtnici a v Bystřici nad Pernštejnem, kde budou instalována zařízení pro lepší pokrytí digitálním televizním signálem," uvedl Zdeněk Duspiva, koordinátor digitalizace.
 
Informační kampaň k přechodu na digitální vysílání potrvá na Vysočině do poloviny června. Zájemci také najdou informace na webu www.digitalne.tv. Provoz bezplatné telefonní infolinky 800 906 030 bude v období vypínání posílen i na víkendy.

 


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2011 / 25.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze