Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské finále McDonald’s Cupu 2010/2011 zná své vítěze

Krajské finále McDonald’s Cupu 2010/2011 zná své vítěze
23. května 2011 se pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka konal na fotbalovém stadionu v Jihlavě již čtrnáctý ročník turnaje v minifotbalu žáků základních škol. Tento turnaj se stal největší sportovní akcí pro školní děti nejen v České republice, ale i v Evropě. „Nejen počty, ale i nadšení žáků a organizátorů vypovídají o tom, jak impozantním projektem tento turnaj je,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina.
 

 
 

V krajském kole v Jihlavě nasadila Simona Novotná ze žďárské základní školy všem klukům vysokou laťku. V 38 vteřině zápasu dala gól a stala se vítězkou Nejrychleji vstřeleného gólu.

 

V kategorii A – mladší žáci se na prvním místě umístil tým ze Základní školy Rošického, Jihlava, druhé místo obsadili žáci Základní školy Školní, Velké Meziříčí a třetí místo patří Základní škole Lánecká, Světlá nad Sázavou.

 

V kategorii B – starší žáci se na stupni vítězů umístili žáci Základní školy Rošického, Jihlava, kteří postupují do celostátního finále. Druhé místo obsadily žáci Základní školy Palachova, Žďár nad Sázavou a třetí místo patří Základní škole Smetanova, Chotěboř.

 

Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje více než 82 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. McDonald's Cup se hraje na téměř 3 200 základních školách České republiky a stále se zapojují další. Účast představuje plných 80 % všech základních škol v České republice.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2011 / 24.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze