Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V Jihlavě budou soutěžit nevidomí s vodícími psy

vodící pes
V pátek 10. června se na Masarykově náměstí v Jihlavě uskuteční celostátní soutěž nevidomých s vodícími psy s názvem Pomoz mi najít cestu tmou. Akce se v krajském městě Vysočiny bude konat poprvé.
 

 
 
Projekt připravují studenti Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava ve spolupráci s certifikovaným kynologickým poradcem pro výcvik a výchovu psů panem Milanem Dvořákem z Brna a Tyflem Vysočina. Záštitu nad akcí převzal Petr Krčál radní kraje Vysočina pro sociální oblast, multikulturní spolupráci a prevenci sociálně patologických jevů.

Akce je především zaměřena na soutěž nevidomých v chůzi s vodícími psy (která se dělí na dvě části, a to frekvenci zvládnutí stanovené trasy a poslušnost vodícího psa), ale také na rozšíření znalostí o problematice osob s vadami zraku a nevidomých. Doprovodný program bude zaměřen na seznámení žáků základních, vybraných středních škol a obyvatel Jihlavy s problematikou nevidomých. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet práci s kompenzačními pomůckami, seznámit se s prezentací o výcviku vodících psů a také se budou moci zapojit do soutěží např. v chůzi po vytýčené trase s bílou holí, překážkovou dráhou s průvodcem, střelbou na cíl s klapkami na očích a do soutěží se zaměřením na využití smyslů – sluchu, hmatu, čichu. V případě zájmu jim bude zajištěna i prohlídka historickou částí našeho krajského města.

 

  • Andrea Šeredová, vedoucí projektu
    tel.: 604 153 783
    e-mail: andrea.seredova@svoss.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2011 / 24.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze