Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

První certifikované přírodní zahrady na Vysočině

První certifikované přírodní zahrady na Vysočině
Slavnostní předávání plaket v rámci projektu Přírodní zahrady bez hranic proběhlo 19. května 2011 v zámecké zahradě v Myslibořicích. „První setkání s přírodními zahradami mě v rakouském Tullnu velice nadchlo. Moc mě proto těší, že know-how úspěšné dolnorakouské akce Příroda v zahradě o zahradničení přírodě blízkým způsobem tímto zakořeňuje i v našem kraji. Důkazem může být i skutečně velký zájem žadatelů o vypsaný grantový program Fondu Vysočiny. Poptávka po dotaci značně převyšovala letošní možnosti programu,“ sdělil Zdeněk Ryšavý, radní pro oblast informatiky, životního prostřední a územního plánování.
 

 
 

Plaketou byly oceněny zahrady ve dvou kategoriích. V kategorii Přírodní certifikované zahrady získala plaketu zahrada zámku Myslibořice a ukázková přírodní zahrada při Základní škole Myslibořice. V kategorii Přírodní zahrady bylo oceněno 11 soukromých zahrad, které jsou veřejnosti nepřístupné.

 

Projekt Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu a cestovní ruch na dosah je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a je lokalizován na území Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

 

Jeho cílem je udržet neporušené životní prostředí, a to podporou přírodě blízkých zahrad. V regionech, které jsou do projektu zapojeny, bude vytvořením sítě ukázkových přírodních zahrad podpořen regionální a trvale udržitelný „zahradní“ turismus.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2011 / 23.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze