Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První certifikované přírodní zahrady na Vysočině

První certifikované přírodní zahrady na Vysočině
Slavnostní předávání plaket v rámci projektu Přírodní zahrady bez hranic proběhlo 19. května 2011 v zámecké zahradě v Myslibořicích. „První setkání s přírodními zahradami mě v rakouském Tullnu velice nadchlo. Moc mě proto těší, že know-how úspěšné dolnorakouské akce Příroda v zahradě o zahradničení přírodě blízkým způsobem tímto zakořeňuje i v našem kraji. Důkazem může být i skutečně velký zájem žadatelů o vypsaný grantový program Fondu Vysočiny. Poptávka po dotaci značně převyšovala letošní možnosti programu,“ sdělil Zdeněk Ryšavý, radní pro oblast informatiky, životního prostřední a územního plánování.
 

 
 

Plaketou byly oceněny zahrady ve dvou kategoriích. V kategorii Přírodní certifikované zahrady získala plaketu zahrada zámku Myslibořice a ukázková přírodní zahrada při Základní škole Myslibořice. V kategorii Přírodní zahrady bylo oceněno 11 soukromých zahrad, které jsou veřejnosti nepřístupné.

 

Projekt Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu a cestovní ruch na dosah je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a je lokalizován na území Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

 

Jeho cílem je udržet neporušené životní prostředí, a to podporou přírodě blízkých zahrad. V regionech, které jsou do projektu zapojeny, bude vytvořením sítě ukázkových přírodních zahrad podpořen regionální a trvale udržitelný „zahradní“ turismus.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2011 / 23.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze